GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BELEDİYE İFLASIN EŞİĞİNE GELDİ

Dursun ONUR

05 Mart 2019, 22:33

Dursun ONUR


AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin ilimizin geleceği açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.

CHP’li Kerim Aksu başkanlığındaki Giresun Belediyesi’nin son 10 yılda hizmet anlamında Giresun halkına tam bir fiyasko yaşattığını savunan Tatlı, 'Sayın Kerim Aksu tarafından 2009 ve 2014 seçimleri öncesinde Giresun halkına verilen sözlerin hiç biri tutulmadı. Bunlar yetmezmiş gibi Sayın Aksu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler öncesinde halen 10 yıl önce sözünü verdiği projeleri ısıtıp ısıtıp yeniden gündeme getiriyor ve yeni dönemde bu projeleri yapacağını iddia ediyor. Sayın Aksu resmen halkımızın ve bizlerin aklıyla alay ediyor!' dedi.

BELEDİYE İFLASIN EŞİĞİNE GELDİ

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı yazılı yaptığı açıklamada, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun son 10 yılda elle tutulur hiç bir hizmet üretmediğini buna karşılık belediyenin iflasın eşiğine geldiğini iddia etti.

Tatlı, 'Biz de bu şehirde yaşıyoruz. Bu şehire yapılan ve yapılmayan her şeyden haberimiz var. Giresun Belediyesi Kerim Aksu başkanlığında hizmet anlamında dibe vurdu ancak gelin görün ki borç anlamında rekor kırdı. Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır? Hizmet yok ama borç inanılmaz boyutlarda. Personeline maaş ödemekte zorlanan, elektrik faturalarını ve piyasaya olan borcunu ödeyemeyen, vatandaşlara su ihbarnamesi gönderecek hale gelen Giresun Belediyesi, halkımız tarafından kendisine verilen yetkiye tam anlamıyla ihanet etmiştir' dedi.

ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Belediyede yaşanan yönetim zafiyetinin bedelini Giresun halkının ödediğini ve artık bu durumun değişmesine çok az kaldığını  söyleyen Tatlı, 'Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Halkımız 31 Mart’ta 10 yıllık CHP’li belediye yönetiminin karnesini sandıkta verecektir. Bu seçimleri sadece bir yerel seçim olarak görmek çok yanlıştır. Bu seçim aynı zamanda geleceğimizi oylayacağımız tarihi bir seçimdir. Bu şehir bize atalarımızdan geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bırakacağız bir miras olarak kaldı. Biz bu mirasa sahip çıkmak ta boynumuzun borcudur. MHP’li, ülkücü dava arkadaşlarımızla birlikte Giresun’umuzu içerisinde bulunduğu kaostan çıkarmak için halkımızla birlikte gönül birlikteliği yaptık. Bu gönül birlikteliğini gönül belediyeciliği ile taçlandırıp, 31 Mart seçimlerinden alnımızın akıyla çıkmak, ilimizi ve halkımızı hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için bütün vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz' diye konuştu.

Bu haber 3344 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi