GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TIĞLI'DAN AKP'YE DAMAR SORULARI

Dursun ONUR

30 Kasım 2018, 22:11

Dursun ONUR


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Türkiye genelinde işsizlik oranının yüzde 11.1’lerde bu oranın Giresun için ise çok daha korkunç boyutlarda olduğunu ifade etti.

Milletvekili Tığlı yaptığı açıklamada, Giresun’da kayıtlı işsiz sayısının 14 binler civarında olarak açıklansa da gerçekçi bir yaklaşımla bu rakamın çok daha fazla olduğunun herkesçe bilindiğini vurguladı.

GİRESUN’DA EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK

Tığlı,‘Giresun’da işsizliğin çözümü noktasında hiçbir çalışma yapılmazken, var olan fabrikalarda zaman içinde bir bir kapanmıştır. Vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde en büyük problemin işsizlik olduğu yüksek sesle dillendiriliyor’ dedi.

‘İşsizliğin çözümü için Giresun’da mevcut olanın eksikleri giderilmemiş olmasına rağmen, 2.Organize Sanayi Bölgesi oluşturuldu’ diyen Tığlı, devamla şunları söylerken AKP'ye bazı sorular da yöneltti:

İŞTE YANIT BEKLEYEN SORULAR

‘AKP iktidarı tarafından 2012 yılında kurulan 2.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Bulancak ilçemizde 48 hektar alana kurulmuş olup, 56 parselden oluşmakta. AKP’li yetkililer tarafından 5 ila 7 bin insanımıza iş imkanı sağlayacağı söylenen 2.Organize Sanayi Bölgesi'nde bugün yalnızca 630 vatandaşımız istihdam edilmiştir.

Organize Sanayi Bölgesi'nde aktif yalnızca 5 firma bulunurken, pasif olarak da 6 firma bulunmaktadır. 2012 yılından bu yana geçen 6 yıllık süreçte bir arpa boyu yol alamadığı apaçık görülen 2.Organize Sanayi Bölgesi'nde tahsis edilen arsa sayısı yalnızca 20.

Şehrin dünyaya açılan kapısı ve yatırımcıların gözdesi olacağı söylenen 2.OSB’nin altyapısının aradan geçen yıllar içinde yapılmaması basiretsizlik değilse nedir?

İşsizliğin çözümü için açıldığı söylenen 2.OSB için her yılın sonu adres gösterilerek, iş imkanı arayan vatandaş oyalanmak mı isteniyor?

Giresun’da işsizlikten dolayı göç etmek durumunda kalan vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıların çözümü için AKP iktidarının ne gibi projeleri vardır?’  

Bu haber 1839 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi