GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BU GARSONİYER VEKİL İLE SEKTER ADAY KİM?

Dursun ONUR

10 Nisan 2015, 22:20

Dursun ONUR


Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı ve Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk, gazetemizde yayınlanan ' AK Parti aday listesi ve 'Ah Giresun ah'  yazısında isim vermeden bir vekilin Giresun'u garsoniyer olarak kullandığını ileri sürdü. Öztürk, sekter tanımı yaptığı ( katı, hoşgörüsüz ve bağnaz) bir adayın da marifetlerini kaleme alarak üstü örtülü analiz yaptı.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Dursun Onur'un kadim dostu Giresun sevdalısı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Giresunlu'nun gözünün içine baka baka kendi seçim bölgesini ve memleketini adeta garsoniyer gibi kullandığını iddia ettiği milletvekilinin AKP'yi amaçlarına alet ettiğini dahası ilk sıraya yerleştirilen milletvekili adayının da
Saadetçiliğin sekter diliyle sağda solda tekfir edebiyatı (dinden çıkma suçlaması) yaptığını ileri sürdü.

KİM BU GARSONİYER VEKİL?

Öztürk sözkonusu yazısında, 'On küsur yıldan beri Giresun’daki Ak Parti seçmeninin iradesini bir tek milletvekilinin şahsi/ indi arzu, heves, tercih ve tensibine mahkûm etmek, üstelik üç dönem boyunca kerhen de olsa kendisini milletvekili seçen on binlerce Giresunlu'nun gözünün içine baka kendi seçim bölgesini ve memleketini adeta garsoniyer gibi kullanıyor 'dedi.

TEKFİRCİ SEKTER ADAY KİM?

Öztürk devamla, ' Bu milletvekiline ait aday tercihlerinin önceki seçimlerde ne tür sonuçlar verdiğini görerek ve bilerek şimdi bir kez daha büyük bir ihtimalle yine aynı şahsın tercih ve tensibini dikkate almak ve sonuçta belki on küsur yıl boyunca Giresun’la hemen hiç bir ilişki kurmayan, üstelik yıllarca bilindik Saadetçiliğin sekter diliyle sağda solda tekfir edebiyatı yapan birini aday listesinin en başına koymak, kuşkusuz  her babayiğidin becerebileceği bir marifet olmasa gerektir' diye konuştu.

Bu haber 3913 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi