GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

MÜDÜR BAL CEO MU OLUYOR?

Dursun ONUR

25 Kasım 2014, 09:51

Dursun ONUR

Bilindiği gibi 663 sayılı KHK ile Bakanlığın yanı sıra Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu kurulmuştu. Sonrasında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı olarak hastane birlikleri kuruldu ve hastane birliklerine CEO olarak adlandırılan genel sekreterler atandı.
663 sayılı KHY'daki hükümlerinde olmamasına rağmen atanacak CEO'ların o ile kayıtlı isimler olmaması prensip kararı olarak benimsendi.
Ancak aradan geçen zaman zarfında teamül olarak benimsenerek uygulanan bu sistemden istenen sonucun alınamadığı ve hizmetlerin tümden aksadığı ileri sürüldü.


BAKANLIK PRENSİP KARARINI KALDIRIYOR MU?

663 sayılı KHY'daki hükümlerde, genel sekreter olacak kişide o ilin nüfusuna kayıtlı olma şartı aranmazken, yoğun talepler karşısında ikinci bir yola sapılarak prensip kararı gereği CEO olacak kişinin başka ilden olması ilkesinin geri tepdiği ve sağlık camiasında hizmetlerin akışı noktasında telafisi imkansız yaralar açtığı babında kararının yeniden gözden geçirildiği savunuldu.
Bu manada Aralık ayı sonu itibarıyla yeniden szöleşme imzalaması beklenen ve liste hazırlıkları yapan
Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri (CEO) Dr. Muhammet Mustafa Saymaz'ın durumunun yeniden gözden geçirileceği ileri sürülüyor.

MÜDÜR BAL CEO OLUR MU?


Eğer ididalar gerçeğe dönüşürse ve Bakanlık prensip ilkesinden geri adım atarsa  Rizeli olan ve göreve geldiği günden bu yana elle tutulur, gözle görülür somut  bir başarısı olmadığı iddia edilen Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri (CEO) Dr. Muhammet Mustafa Saymaz  ile yeniden sözleşme yapılmayabileceği kaydediliyor.
Öte yandan Bakanlığın teamül kararını rafa kaldırırsa
Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği (CEO) için İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal ismi gündemdeki yerini koruyor..
Öte yandan gazetemizin edindiği istihbari bilgilere göre Sağlık Bakanlığı'nın bu yönde çalışma başlattığı ve CEO'luk için aynı ilden olmama prensibini kaldıracağı gelen bilgiler arasında yer aldı ancak eski sistem devam ederse de şaşırmamak lazım.
Ankara karışık.
Bakanlık toz- duman.
Dere akıyor.
Yatağını bulur mu?
Kuşkulu...
Kocaman bir soru işareti.
Şimdilik....Bu haber 3702 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi