GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

CANİKLİ'DEN BACANAĞA VİP TORPİL

Dursun ONUR

12 Ocak 2015, 11:28

Dursun ONUR

Atanamayan öğretmenler, KPSS sınavını kazananlar kuyruklarda beklerken, işsiz dolaşırken AKP’nin sınavsız VİP torpilli atamaları devam ediyor.
CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, VIP torpil listelerinin üçüncüsünü açıkladı. O listede Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Giresun milletvekili Nurettin Canikli'nin bacanağı da var.

Haluk Koç'un konuşmasından satırbaşları:

Değerli arkadaşlarım, bugün daha önce üzerinde durduğumuz bir konu çerçevesinde tekrar bazı açıklamalarda bulunacağım. Buradan açıkça cumhuriyet başsavcılıklarına çağrıda bulunduk. Denetim mekanizmalarını devreye soktuk. Bizim gündemimizde böyle bir şey yok, her şey güllük gülistanlık, bütün düzen devam edecek tarzında bir uygulamayla Türkiye karşı karşıya. Hassas bir konudur ve bugün üçüncü kez AKP’nin, iktidar partisinin en tepesinde bulunan insanların birebir yakınlarının nasıl istisnai devlet kadroları kullanılarak kamu personeli seçme sınavına girmeden devlet memuriyetine zıplatıldıklarının birebir örnekleriyle bir üçüncü sefer açıklamasını yapacağım.

Değerli basın mensupları, binlerce, yüzbinlerce gencimiz çalışıyorlar, hazırlanıyorlar, zor koşullarda üniversiteleri bitiriyorlar ve 99’da devreye sokulan kamu personeli seçme sınavına girerek devlet memuriyetine hak ederek atanmak için uğraşıyorlar. Bu gençlerimizin harcadıkları paralar bir yana besledikleri, tükettikleri umutlar, bu gençlerimizin beklenti içinde olan aileleri, her biri hakkına razı, ortaya konan şartlar içerisinde mücadele edip bu başarıya ulaşmak istiyorlar. Ama gelin görün ki kazın ayağı hiç de öyle değil.

Şimdi baştan şunu da ifade edeyim bir kere daha. 657 sayılı devlet memuru kanununun 59. maddesinde istisnai kadro düzenlemesi yapılmıştır. Bunu biliyoruz ve her siyasi iktidar bu bahsettiğimiz noktalarda kendilerine yakın üst bürokrasiyle çalışma hakkına sahiptir. Bunu da biliyoruz, bunu da teslim ediyoruz. Benim bahsettiğim bunlar değil. Benim bahsettiklerim bu kanunun bu maddesi ortadayken buraların atlama yeri olarak kullanılarak vasıfsız, özelliksiz, tek özelliği bir AKP üst yetkilisinin birinci derece yakını veya çevresinden biri oluşu ve bu noktadan hareketle bu kadrolar üzerinden sınavsız birçok kişinin hakkını gasp ederek, çalarak devlet memuriyetine geçişleri konusu.

Değerli arkadaşlarım, emekli Ahmet beyin torunu hakkını arıyor, sınava giriyor, yüksek puanda alıyor, tercihini yapıyor. Fakat bu hak çalanlar sayesinde hak ettiği yere gelemiyor. İşçi, esnaf Hasan’ın oğlu, kızı, gelini bu hakkını kullanamıyorlar vampirler tarafından buralara maalesef el konmuş.

Değerli arkadaşlarım, bakın üniversiteyi bitirmiş binlerce öğretmenimiz var, binlerce iktisadi, idari bilimler fakültesinden mezun olan gencimiz var. Binlerce harita mühendisi var, ziraat mühendisi var, sağlık alanında tıbbı sekreterler var, teknik elemanlar var, ön lisans mezunları var, yüksek lisans mezunları var. Tümü ortaya konan kriterler içerisinde çalışıyorlar, çabalıyorlar ama araya giren bir takım eller bazı kadroları bu şekilde onlardan çalıyor. Sınav için yıllarını veriyorlar. Aileler demin söyledim umutla bekliyorlar. Bir kısmı yeterli puanda alıyor, sıralamada yapıyor ama bir de bakıyorsunuz ki atanamıyor. Ya da bir kısmı mülakata çağırılıyor bazı özel yerlerde kurumlarda. Bu sefer mülakatta AKP yönünde bir tercih nedeni olabilecek bir arkası yoksa o da mülakat aşamasında bu hakkını kaybediyor.

Değerli arkadaşlarım, bir yanda dillerinden eksik etmedikleri hak, hukuk, adalet, din, iman, kul hakkı, diğer yanda kendi yakınlarına sınavsız kadro rüşveti, kadro hırsızlığı. Hırsızlık ille bir ayakkabı kutusunda çalınan milyon dolarlar değil. Hırsızlık ille bir rüşvet malzemesi olarak kola takılan 700 bin liralık saat değil. Bu da kadro hırsızlığı, kadro rüşveti.

Değerli basın mensupları, üzülerek söylüyorum utanmanın, arlanmanın bittiği yerdeyiz artık. Tuzun koktuğu dönemdeyiz artık. Her hastalığın tedavisi var bunu hekim olarak söylüyorum. İyi kötü tedavisi var ama ardamarı çatlamasının maalesef siyasette tedavisi yok gibi gözüküyor bugün.

Hele aralarından bazıları çıkıyor, bazı kendini bilmezler çıkıyor. Yüce Allah’ın ayetini dahi yaptıkları yolsuzluğa bu kadro rüşveti olayına kılıf olarak kullanabiliyor. Bunu hatırlıyorsunuz. Bir kendini bilmez milletvekilinin söylediklerini biliyorsunuz. Allah diyor akrabaya yardım etmeyi emrediyor diyor. Yani akrabaya yardım etmek sayın vekil onu hak etmediği yere getirmek için bir siyasi rüşvet sunmak mıdır? Başkasının hakkını çalmak izah edilebilir mi?

Cevap; sen Allah’ın ayetine karşı mı geliyorsun diyor. Bakın bakın küstahlığa bakın. Yani bu kadar mı gözünüz döndü, bu kadar mı iman fakirisiniz, bu kadar haysiyetsizlik olabilir mi, bu kadar nasipsizlik olabilir mi? Bütün bunları da milletimizin takdirine bırakıyorum.

Değerli arkadaşlarım, bu konudaki usulsüzlükleri, iltimasları kurduğumuz bilgi merkezine aktarmalarını istemiştik yurttaşlarımızdan. Buraya gelen bilgiler inanın koskoca bir evrak oluşturdu. İnanamayacağınız şeyler var. Türkiye’nin her yerinde AKP’ye bir şekilde biat etmiş, AKP’nin bir şekilde elemanı olmuş bazı insanların kendi yakınlarını nasıl, hangi yollarla demin anlattığım süreçlerden geçirdiğine tanık oluyoruz. Bir kısmını isminin söylenmesini, açıklanmasını istemiyor. Bir kısmı doğrudan AKP’nin içinde. Kimler var bu bildirimleri yapanların içinde. Sayın Beşir Atalay sizde duyun bunu. Beni belli bir yapının papağanı olmakla suçlamıştın. Bunları sizin eski, hatta yeni milletvekilleriniz bildiriyor. Bunları AKP’nin değişik ilçe, il teşkilatlarında görev yapan arkadaşlarınız bildiriyor. Niye bildiriyorlar? Herhalde kendi akrabaları bu yolu kullanamadığı için yanındaki kullandığında onu jurnalleyerek bildiriyor. Kendi bürokratlarınız bildiriyor, bakanlıklardan geliyor bu bilgiler. Konudan geliyor, komşudan geliyor. Tabi bütün bunların ince elenip sık dokunması gerekiyor. Gerçekliği araştırıldıktan sonra da kademe kademe açıklamaya devam ediyorum.

Değerli arkadaşlarım, ayrıca İstanbul Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal yarın veya bu hafta içerisinde, büyük bir ihtimalle yarın cumhuriyet başsavcılığı kendiliğinden harekete geçmiyor, bunları suç duyurusu olarak kabul etmiyor. Anayasamıza, yasalara, uluslararası sözleşmelere aykırı olarak kayırmacılık ve demin söyledim 657 sayılı devlet memurları kanununun 59. maddesindeki istisnai kadro kullanımının dışında bu yolun açık tutulması nedeniyle gereken suç duyurusunda yarın bulunacak. Bakalım göreceğiz. Öküzün altında buzağı arayanlar, millete yalancı tanıklarla saçma sapan suç imal edip terör örgütü suçu yaratanlar, Çarşı örgütünden terör örgütü çıkartanlar, Sedef Kabaş’ın twitinden suç unsuru çıkartanlar, Konya’daki 15 yaşındaki çocuğun iki cümlesinden suç üretenler açıkça milletin bu yenen hakkı karşısında, bu belgeler karşısında adım atabilecek misiniz, adım atamayacak mısınız hep beraber bizde takip edeceğiz.

Değerli arkadaşlarım, birde sınav sorularının çalındığıyla ilgili iddiaları şimdi gündeme getiriyorlar KPSS sınavlarındaki yolsuzlukla ilgili. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, bakın bunların hepsini çıkarttım. Sayın Veli Ağbaba, Sayın Ali İhsan Köktürk, Sayın Sezgin Tanrıkulu, Sayın Aytuğ Atıcı, Sayın Muharrem Işık ayrı ayrı zamanlarda 5 tane araştırma önergesi vermişler. Son 7 Temmuz 2012’de ÖSYM tarafından yapılan kamu personeli seçme sınavında soruların çalınmasıyla ilgili usulsüzlüklerle ilgili süreçlerin, iddiaların araştırılması için. Tık yok mecliste. Tık yok. Biz bunları o zamanda söyledik. Öküz öldü ortaklık bozuldu bugün öyle mi? Şimdi siz kendi rüşvetlerinize çıkar sağlamak için, kendi rüşvetleriniz meşru göstermek veya örtmek için bir takım iddiaları dile getirme konusunda adım atmaya çalışıyorsunuz. Bunlar söylendi, bu iddialar ortaya kondu. Kılınızı kıpırdatmadınız.

Bilgi merkezimize gelen ihbarlarla inanın koskoca bir evrak oluşturduk. Türkiye’nin her yerinde AKP’ye bir şekilde biat etmiş, elemanı olmuş bazı insanların nasıl yükseldiğine inanamayacaksınız…
Şimdi iki ayrı liste sunacağım. Bunlardan biri KPSS’ye girmeden memur atanan milletvekili ve yöneticilere ait. Diğeri ise AKP Vip torpili ile jet hızıyla yükselenler…

AKP VIP TORPİL 3

KPSS SINAVINA GİRMEDEN DEVLET MEMURLUĞUNA ATANAN ÜST AKP YÖNETİCİ YAKINLARI

1. AKP’li Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun kuzeni Mehmet Şenbabaoğlu sınavsız olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na Bakanlık Müşaviri olarak atandı.

2. AKP’li Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin ablasının torunu Gülsün Özdemir, Temmuz 2012’de Denizli Valiliği’nde özel kalem müdürü yapılarak açıktan memur olması sağlandı.

3. AKP’li Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yeğeni Ümit Hamal, Denizli Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atanıp sınavsız ve açıktan memur olması sağlandı.

4. AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın oğlu Alaattin Ünüvar (25 yaşında) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na KPSS vb. herhangi bir sınava girmeksizin Bakanlık Müşaviri olarak atandı.

5. AKP Karabük Milletvekili Osman Kahveci’nin öz yeğeni Bilal Kahveci, Pendik Belediye’sinde işe alındıktan kısa bir süre sonra memur kadrosuyla Karabük İl Bayındırlık Müdürlüğü’ne tayin edildi. Diğer yeğeni Sezgin Kahveci yine Pendik Belediye’sinde işe alındıktan kısa bir süre sonra Karabük Orman İşletme Müdürlüğü’ne atandı. Osman Kahveci’nin oğlu Rıdvan Kahveci, Telekomünikasyon Bakanlığı’nda çalışırken TİB’de Daire Başkanlığına atandı. Osman Kahveci’nin gelini Zeynep Kahveci de TBMM’ye atandı.

6. AKP İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın oğlu Fatih Karaca, önce KPSS’siz olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürü olarak atandı. Ardından da kadrosu İstanbul Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü’ne alındı.

7. AKP Ankara Milletvekili Ülker Güzel’in gelini Cemre Güzel, Başbakanlık’ta Basın ve Halkla ilişkiler Müşaviri olarak görevlendirildi ve KPSS’siz olarak memur olması sağlandı.

8. AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara’nın yeğeni Bekir Çiftçi, Kilis Valiliği’ne Özel Kalem Müdürü olarak atanıp memur olması sağlandı.

9. AKP Kocaeli Milletvekili Nevzat Doğan’ın yeğeninin kocası Güray Oruç, özel sektörde çalışırken KPSS’siz olarak 2014 Mayıs ayında Kocaeli Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne atanarak memur olması sağlandı.

10.AKP Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz’ın eşi Necat Beyaz, Başbakanlık Müşaviri yapıldı.

11. AKP Van Milletvekili Fatih Çiftçi’nin kardeşi Suna Çiftçi, Temmuz 2013 tarihinde Ankara Valiliği’nde Özel Kalem Müdürü olarak memur yapıldı. 1 ay sonra da Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak çalışmaya başladı.

12. AKP Adana Milletvekili Fatoş Gürkan’ın kocası Erhan Gürkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’nde Bakanlık müşaviri olarak göreve başlatıldı.

13. AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın kuzeni Esra Aydın, Zonguldak Valiliği’nde Özel Kalem Müdürlüğü’ne atanıp sınavsız olarak memur yapıldı. Nisan 2014’te de TBMM Genel Sekreterliği’nde çalışmaya başladı.

14. AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı’nın eniştesi İbrahim Alakuş, Haziran 2014’te Gaziantep’te Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilerek sınavsız olarak memur olması sağlandı.

15. AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak’ın kızı Kübra Aksak Dönmez, 2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü olarak çalışmaya başladı.

16. AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın dünürü (lise mezunu) Fevzi Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atandı.

17. AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin oğlu Ömer Faruk Tanrıverdi, Ocak 2014’te Avrupa Birliği Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürü olarak atanıp, açıktan memur olması sağlandı.

18. AKP Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen’in kuzeni Muhammed Said Güllüoğlu, Şanlıurfa Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atanıp açıktan, sınavsız memur olması sağlandı.

19. AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık’ın damadı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Başbakanlık Müşaviri olarak atandı.

20. AKP Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir’in kuzeni Mustafa Erkin Demir, Kepez Belediye Başkanlığı’na Özel Kalem Müdürü olarak atanıp açıktan memur olması sağlandı.

21. AKP Adıyaman eski Milletvekili ve şimdiki Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’nun eniştesi Mahmut Said Kutlu, Adıyaman Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı.

22. AKP Gümüşhane eski Milletvekili Yahya Doğan’ın yeğeni Merve Şirin Başer, 2008 yılında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nde Basın ve Halkla İlişkiler biriminde “Müşavir” yapıldı.

23. AKP Bolu eski Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in bacanağı Tahsin Akduman, Bolu İl İdaresi Genel Sekreterliği’ne atandı.

24. AKP Ankara eski Milletvekili İsmail Alptekin’in oğlu Mehmet Fatih Alptekin, TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı Dolmabahçe Sarayı’nda KPSS’siz olarak müşavir yapıldı.

25. AKP Sivas eski Milletvekili Osman Kılıç’ın damadı Yusuf Deliser, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne Özel Kalem Müdürü olarak atandı, sonrasında mühendis kadrosuna geçmesi sağlandı.

26. AKP Konya eski Milletvekili Mustafa Ünaldı’nın oğlu Abdullah Enes Ünaldı, Konya Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne Basın Müşaviri olarak atandı.

27. AKP eski İstanbul Milletvekili ve şimdiki Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmek’in erkek kardeşinin kayını Mahmut Bektaş, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atanıp açıktan memur olması sağlandı.

28. Kadın ve Aile Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın sınıf arkadaşı Hatun Özkümüş, 4 yıl önce emekli oldu. İslam’ın Bakan olmasının ardından sanki devlette memur kalmamış gibi, emeklilikten sonra yeniden görev verilerek, Bakanlıkta daire başkanı yapıldı.

29. Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanı Ramazan Bal’ın kızı Handan (Bal) Ceylan, Eylül ayında Van’ın Saray ilçesinin bir köyüne öğretmen olarak atandı. Önce Van merkeze görevlendirildi. Kobani olaylarının hemen ardından birkaç haftalık rapor aldı. Sonrasında da babasının devreye girmesiyle Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nde göreve başlatıldı. Kasım’dan bu yana da Ankara’da görev yapıyor. Oysa yeni yönetmeliğe göre ilk atanan öğretmenlerin 3 yıl atandığı yerden ayrılmasına imkan tanınmıyor.

AKP VIP TORPİLİ İLE LİYAKATA DAYANMADAN HIZLA MEMURİYETE YÜKSELENLER

1. AKP’li TBMM BAŞKANI Cemil Çiçek’in yeğeni Mustafa Çiçek, TÜRKSAT’ta direktör yapıldı. Yeğeninin eşi Yıldız Çiçek de TOKİ’de uzman olarak göreve başlatıldı. Cemil Çiçek’in diğer yeğeni Çiğdem Çiçek ise MEB’de öğretmenken TRT’ye uzman olarak geçiş yaptı.

2. AKP’li kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın eniştesi Muzaffer Çakar, Bingöl Üniversitesi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

3. AKP’li Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun kızının kayını Mustafa Seğer, Orman ve Su İşleri Bakanlığında “Müşavir” yapıldı.

4. Gümrük Bakanı Nurettin Canikli’nin bacanağı Orhan Öğe, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

5. AKP’li Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in kardeşi Ramazan Çelik, öğretmen olarak çalışmakta iken Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na müşavir yapıldı.

6. AKP’li Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in yeğeni Ali Fuat Eker, Müşavir kadrosuyla Tarım İl Müdürlüğü’nde görevlendirildi.

7. AKP’li Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in kuzeni Sedat Yenidünya, Bakanlığa bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne KPSS’siz olarak Daire Başkanı yapıldı.

8. AKP’li eski Milli Savunma Bakanı ve şimdiki İzmir Milletvekili Mehmet Vecdi Gönül’ün oğlu İbrahim Ömer Gönül, Sermaye Piyasası Kurulu’na müşavir olarak atandı.

9. AKP’li eski Ulaştırma Bakanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın eniştesi Mücahit Demirtaş (lise mezunu), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müsteşar yardımcısı olarak atandı.

10. AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın kardeşi Nevzat Aydın, herhangi bir vazifesi yok iken DHMİ’de müdür oldu. Normal prosedür gereğince bir kişinin bu göreve atanabilmesi için ortalama 20 yıllık bir mesleki birikim gerekiyor.

11. AKP Hatay Milletvekili Adem Yeşildal’ın kayınbiraderi Ahmet Tiryaki, TELEKOM’da sözleşmeli personel iken Hatay Aile ve Sosyal Politikalar’da kadrolu memur yapıldı.

12. AKP Bingöl Milletvekili Abdurrahman Anık’ın (üvey) yeğeni Sadrettin Dinler, Bingöl Valiliği’ne Yazı İşleri Müdürü yapıldı.

13. AKP Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğlulları’nın kuzeni Feyza Ergün, Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nde müşavir olarak göreve başlatıldı.

14. AKP Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık’ın eşi Muharrem Çığlık, eşi Milletvekili olduktan sonra 2008 yılından itibaren Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nde müşavir olarak çalışmaya başladı.

15. AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni’nin kayını Ömer Altınsoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Spor Genel Müdürü Yardımcısı olarak atandı.

16. AKP Ankara Milletvekili Bülent Gedikli’nin kayını Rıfat Cihan Sevim, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne müşavir olarak atandı.

17. AKP Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal’ın kuzeni Kadir Kanat, Kalkınma Bakanlığı’na müşavir olarak atandı.

18. AKP Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil’in eniştesi Mümin Kahveci, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

19. AKP Tokat Milletvekili Dilek Yüksel’in eşi Uğur Yüksel, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler birimine müşavir olarak atandı.

20. AKP’li eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın kayını Feyzullah Cihanser Erel, Kemal Unakıtan Bakan olduğu dönemde, Sağlık Bakanlığı’na müsteşar yardımcısı olarak atandı.

21. AKP Ankara eski Milletvekili Remziye Öztoprak’ın kardeşinin baldızı Rahile Doğru, 4 yıllık üniversite mezunu olmadan, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nde müşavir yapıldı.

22. AKP Sinop eski Milletvekili Cahit Can’ın damadı Seyfullah Aslantürk, Açıköğretim Fakültesinde İktisat Bölümü okumuş olup, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın danışmanlığını yaptı. Ve kısa bir süre önce Başbakanlık Müşavirliği görevine getirildi.

23. AKP Bingöl eski Milletvekili Feyzi Berdibek’in kardeşi Muhammed Berdibek, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Kurumu’na Uzman olarak atandı.

24. AKP Çorum eski Milletvekili Agah Kafkas’ın yeğeninin kocası Yakup Güzel, Sanayii ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi.

25. AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın kuzeni Sinan Göktaş, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) müşavir olarak atandı.

26. AKP Van eski Milletvekili Maliki Ejder Arvas’ın dünürü Raif Kutluk, Kalkınma Bakanlığı’na müşavir olarak atandı.

27. AKP Kilis eski Milletvekili Hasan Kara’nın kayını Lokman Yeğen, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı’na müşavir olarak atandı.

28. Bilal Erdoğan’ın arkadaşı 1981 İstanbul doğumlu Rize kütüğüne bağlı Erkan Kandemir, İnşaat Mühendisliğinden, Sağlık Bakanı Yardımcılığına terfi etti.

Bu haber 3891 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi