GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

FINDIK MİTİNGİNE 'OHAL' YASAĞI...

Dursun ONUR

24 Eylül 2017, 00:03

Dursun ONUR


Ordu’da Tüm Köy Sen Ordu Şubesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda dün (23 Eylül Cumartesi günü) düzenlenmesi planlanan ‘Fındığımıza sahip çıkıyoruz’ mitingi Ordu Valiliği tarafından yasaklandı.

Tüm Köy Sen, Hediyelik Eşya Pazarı Meydanı’nda basın açıklaması yaparak karara tepki gösterdi.

Siyasi partiler, sendikalar ve derneklerin temsilcilerinin de destek verdiği basın açıklamasında konuşan Tüm Köy Sen Ordu Şube Başkanı Zekai Sağra, ‘Fındık fiyatı 15 TL olmalıdır. Hem de acil olarak. Her yıl yapılan fiyat tartışmalarından bıktık. Serbest pazar denilen canavar emeğimizi, ürünümüzü gasp ediyor, Bahçe bizim, fındık bizim, dökülen alın teri, verilen emek bizim. Fiyatı şirketler belirliyor’ dedi.

BU DAYATMA KABUL EDİLEMEZ

Bakan Sağra,’İtalyan Ferroro 9.25, Hükümet TMO aracılığıyla 10 liradan fındık alıyor. Buna da serbest piyasa diyorlar. Bunun adı üreticiye kölelik, şirketlere serbestlik düzeni. Bu dayatma kabul edilemez’ dedi.

SUDAN BAHANELERLE YASAKLANDI SAVUNMASI

Tüm Köy Sen Genel Başkanı Sadık Turan da, ‘Ordu Valiliğinin sendika kurulmamış, kütük kaydı yok bahanesiyle mitingimizi yasaklama kararını da belgelerle itiraz ettik. Dün de başka bir yazı vererek mitingimizi yeniden sudan bahanelerle yasakladı, OHAL’in varlığı herkese istediği gibi davranma yetkisi veriyor. Birincisi Ordu Valiliğini bu keyfi yasaklamadan vazgeçmeye davet ediyoruz. İkincisi başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm hükümet üyelerinden OHAL’i bir an önce kaldırmalarını istiyoruz. Kalksın ki sudan gerekçelerle hak arama engellenmesin’ değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 1983 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi