GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

GİRESUN'DA ASAYİŞ BERKEMAL

Dursun ONUR

05 Şubat 2015, 08:51

Dursun ONUR

Toplantıda Asayiş Şube Müdür Vekili tarafından bölgenin genel asayiş durumu, meydana gelen olaylar, güvenlik ve yönetim sistemi (MOBESE), yürütülen projeler hakkında sunum eşliğinde bilgilendirmelerde bulunuldu.

           

Toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl merkezi ve ilçelerimizde yaptığı ziyaretlerde birtakım olayları yerinde tespit etme imkanı bulduğunu belirterek, özellikle il merkezinde bulunan mahalle muhtarlarını ziyaret ettiğini, gerek muhtarlardan gerek mahalle sakinleri tarafından iletilen sorunlara dair gerekli tedbirlerin alındığını, Güvenli Okul Projesi kapsamında her hafta okulların ziyaret edilerek çocuklarımızın daha iyi eğitim ve öğretim ortamlarında bulunmalarını sağlamaya çalıştıklarını ve okul ziyaretlerine eğitim öğretim süresince devam edileceği söyledi.

 

İl merkezinde 36 ekiple alınan tedbirler ve çalışmalar sayesinde genel güvenliğin sağlandığını ve buna bağlı olarak hırsızlık olaylarında %9 oranındaki azalmanın altında yatan temel sebep Giresunlu hemşerilerimizin polisine vermiş olduğu destekleri sayesinde olduğunu belirten Öztürk, başta hırsızlık olmak üzere şüpheli şahıs ve araçların 155’e ihbar edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

 

Faili meçhul olayların aydınlatılmasında il genelinde %98,5 e yakın aydınlatma oranı ile 81 il içinde üst sıralarda olduğu bilgisini veren Müdür Öztürk,  vatandaşlarımızdan kişisel güvenlik önlemlerini kendilerinin almalarını, genel güvenlik ile ilgili konularda zamanında bilgilendirmelerini istedi.

 

Mobese sistemi sayesinde il merkezinde 8 hareketli 44 sabit olmak üzere toplam 52  kamera görüntüsü ile şehrin ana arterlerinin, kalabalık caddeleri takip edilerek, suç ve suçlularla mücadele edildiğini kaydeden Öztürk, tek dal sigara satışıyla etkin mücadele yapıldığını, buna rağmen bazı duyumların alındığını esnafımızın bu konu duyarlı olması gerektiği ifade etti.  

 

Toplantı soru-cevap şeklinde devam etti. Doğrudan emniyet hizmetlerini ilgilendiren konularla ilgili bilgi verildi ve diğer kurumları ilgilendiren hususlar not alınarak çözüm noktasında ilgili birimlerle koordinasyon yapılacağı anlatıldı.

Bu haber 1911 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi