GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BUNLAR KİMİN SESİ YAHU!.SİZ KİMSİNİZ?

Dursun ONUR

29 Aralık 2015, 20:50

Dursun ONUR


Radikal ve marjinal sol tandaslı olduğu savunulan kısa adı KESK olan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Şubeler Platformu üyesi bir grup, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşanan olayları protesto etmek amacıyla Giresun’da eylem yaptı.

NEDENSE HAİN VE ALÇAK PKK'YA TEK SÖZ YOK

Giresun merkez Gazi Caddesi PTT binası önünde toplanan KESK Şubeler Platformu üyeleri  PKK terörüne dikkat çekmek yerine devleti suçlarcasına slogan atmayı tercih etti.

HALK AÇLIĞA MAHKUM EDİLMİŞMİŞ!..

PKK terör örgütünün Güneydoğu illerinde yaptığı zülme dikkkat çekmek yerine adeta devletin haklı operasyonlarına tepki veren KESK üyeleri, sokağa çıkma yasaklarıyla, yüzbinlerce insanın peşinen açlığa, susuzluğa mahkum edildiğini savundu.

Grup adına okunan basın açıklamasında sayısız ilçenin ve mahallenin tanklarla, toplarla, savaş uçaklarıyla abluka altına alındığı ileri sürüldü.

DEVLET YAŞAMA HAKLARINI ELİNDEN ALMIŞMIŞ!..

Açıklamada, ‘Bırakın sokağa çıkmayı, evinin penceresinden bakan kim olursa olsun namluların hedefi haline gelmesinde, yurttaşlık haklarını kullanamamaları bir yana, en temel hakları olan yaşama haklarının bizzat devlet tarafından ellerinden alınmasında ve devlet güvencesiyle savaşa sürüklenen yoksul çocuklarının çaresizliklerinde  bir arada yaşama umudunun geçen her gün, her saat, yüreğimiz ağzımızda, kulağımız gelecek acı haberi beklerken emek ve meslek örgütleri olarak defalarca kez, siyasi iktidarın, savaş politikalarını tırmandırarak ülkemizi sürüklediği uçuruma dikkat çektik’ denilerek adeta mesaj verildi.

Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, eylem olaysız şekilde sona erdi.

Bu haber 2160 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi