GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SAHTEKAR GİRESUN’DA ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ

Dursun ONUR

10 Ekim 2017, 00:10

Dursun ONUR


Sahte diplomayla görev yapan sözde öğretmenin foyası 19 yıl sonra ortaya çıktı.

Hem Milli Eğitim Bakanlığı'nı hem de Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü uyutarak önce Giresun Aksu Anadolu Lisesi'nde 9 yıl, sonra Bulancak Ticaret  Meslek Lisesi'nde 3 yıl olmak üzere toplam 12 yıl öğretmenlik (!) yapan Trabzonlu Yusuf B.'nin, aslında lise terk olduğu, bilgisayar ortamında kendi ürettiği sahte diplomayla sahtecilik yaptığı ortaya çıktı.

SAHTECİ UYANIK (!) TRABZONLU GİRESUN'U DA KANDIRMIŞ

Sırasıyla Tekirdağ, Giresun ve Trabzon'da ve çeşitli okullarda 19 yıl boyunca öğretmenlik yapan Yusuf B.'nin, aslında lise terk olduğu, bilgisayar ortamında kendi ürettiği sahte diplomayla sahtecilik yaptığı ortaya çıktı.

İKİNCİ DEFA BÜYÜK SKANDAL!.. NEDENSE HEP TRABZON...

Yine Trabzon'da Başbakanlık tarafından 2005’te ‘yılın öğretmeni' seçilerek ödüllendirilen, ancak daha sonra sahte öğretmen olduğu ortaya çıkan Rukiye G.S.'nin ardından yeni bir sahte öğretmen skandalı daha ortaya çıktı.

Gariptir.

Sahte öğretmen yine Trabzonlu.

1994'te Akçaabat Ticaret Meslek Lisesi'nden mezun olan Yusuf B., Rize Meslek Yüksekokulu'nu kazandı. Bir yıl sonra okulu bırakan Yusuf B. memleketi Trabzon'a döndü.

DİPLOMADAN GERÇEK İSMİ SİLDİ, KENDİ ADINI YAZDI

İki yıl bir işte çalışan Yusuf B. iddiaya göre 1998'de Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Eğitim Fakültesi'nden mezun olan bir kişinin diplomasının fotokopisini ele geçirdi. Yusuf B. diplomadaki ismi silerek bilgisayar ortamında kendi adına hazırladığı diplomanın fotokopisini alıp öğretmenlik başvurusu yaptı.

GİRESUN'DA 12 YIL GÖREV YAPMIŞ

Başvurudan iki ay sonra Tekirdağ'ın Hayrabolu İlçesi Büyükkarakarlı Köyü İlköğretim Okulu'na Türkçe öğretmeni olarak atanan Yusuf B., 4 yıl bu okulda görev yaptı. Ardından Giresun Aksu Anadolu Lisesi'nde 9 yıl,  Bulancak Ticaret Meslek Lisesi'nde 3 yıl çalıştı.

SAHTECİLİK VE DOLANDIRICILIK

Gazete Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre 2015'te memleketi  Trabzon'da Çarşıbaşı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ne atanan ve bu okulda 1.5 yıl görev yapan Yusuf B. de, önceki 'sahte öğretmen' vakalarının ardından ülke genelinde başlatılan taramaya takıldı.

PİŞMANMIŞ... 

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, diploması sahte çıkan Yusuf B. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İfadesine başvurulan Yusuf B. pişman olduğunu belirterek, okula gitmeme kararı aldığını söyledi. Yusuf B. hakkında sahtecilik ve dolandırıcılık soruşturması başlatıldı.

Bu haber 3037 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi