GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

FINDIK LORDLARINA MEYDAN OKUDU

Dursun ONUR

29 Temmuz 2015, 20:58

Dursun ONUR


Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 2015 hasat dönemine  sayılı günler kala üreticilere emanete fındık vermeme çağrısı yaptı.
 
Ziraat Odası Başkanı Karan, "Bin bir zahmetle topladığın fındığını ihtiyacın kadar sat emanete verme. Ürünümüzün gerçek değerinde işlem görmesi için öncelikle fındığımıza kendimiz sahip çıkmalıyız' dedi.

FİYATI SANAYİCİ DEĞİL ÜRETİCİ BELİRLER

Yeni sezonun en az 15 liradan açılmasını beklediklerini ve talep ettiklerini dile getiren Karan, "Fındıkta artık fiyatı sanayici belirler, üreticide buna razı olur algısı tarih oldu. Artık fiyatı üreticiler olarak biz kendimiz belirleyeceğiz' diye  konuştu.

ÜRÜNÜMÜZÜN DEĞERİ EN AZ 15 TL.

Karan, 'Bu yılki ürünümüzün değeri en az 15 liradır. Sanayici sezon öncesi 10 liranın üzerinde fiyat dillendiriyorsa, fındık bu yılda para edecektir. Rekolte ister 700 bin ton olsun, isterse 600 bin son olsun. Fındık, Türkiye'nin yeşil altınıdır. Altında değerinin altında işlem görmez. Sezon 15 lira seviyelerinden açılarak, arz ve talebe göre yükselecektir. Fındıkta yapılan tartışma ve söylemler bunu işaret etmektedir' vurgusu yaptı.

Bu haber 2624 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi