GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

UYUŞTURUCU İLE AMANSIZ MÜCADELE

Dursun ONUR

18 Şubat 2015, 07:17

Dursun ONUR


Toplantının açılışında konuşan Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, gençlerimizi madde bağımlılıklarından uzak tutma adına gerçekleştirilen faaliyetlerin daha da arttırılması gerektiğinin altını çizdi. Müdürlüklerin ve diğer toplumsal kuruluşların koordineli bir şekilde uyuşturucu ile mücadele etmelerinin çok önemli olduğunu vurguladı.


Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri, bir önceki toplantıda alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmaları anlattı. Sunumda sokak satıcılarına karşı yapılan mücadeleler anlatıldıktan sonra Narkotim Projesi tanıtıldı.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Sağlık Bakanlığının yeni yayınladığı İl Uyuşturucu Eylem Planı doğrultusunda yapılacak olan faaliyetlerin planlarının yapıldığını ifade etti.

Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, risk grubunda olan öğrencilerin izleme ve değerlendirme çalışmalarına devam edildiğini ve öğrencilerin her fırsatta spor ve sanatsal faaliyetlere yönlendirildiğini dile getirdi. Toplantıda ayrıca uyuşturucu ile mücadele kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlatmış olduğu “Seçim Senin” adlı kısa film değerlendirildi.

Toplantı sonunda bir sonraki toplantının Temmuz 2015’te yapılması kararlaştırıldı.

Vali Yardımcısı Barış Demirtaş başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşad Yapar, Giresun Belediyesi Zabıta Müdürü Benan Arıcan, İl Jandarma Komutanı Birinci Yardımcısı J. Alb. Mustafa Gezer, İl Emniyet Müdürlüğü Kom Şube Müdürü Ali Şafak, İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürü Orhan Aydın,  İl Müftü Yrd. İbrahim Memiş, Denetimli Serbestlik İl Müdürü Mehmet Semiz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Kamu Hast. Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Hasan Hüseyin Aslantürk, Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Cemal Akgün,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Mehmet Reşit Taşpolat ve Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Ayten Erdoğan Ordu katıldılar.Bu haber 1790 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi