GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

AKSU'YA ÖVGÜ ÜSTÜNE ÖVGÜ

Dursun ONUR

26 Şubat 2016, 18:38

Dursun ONUR


Giresun Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu düzenlediği toplantıda, dünyada fındık üzerine en büyük fındık projesini gerçekleştirdiklerini, Belediye Başkanı Aksu’nun her aşamada yanlarında olduğunu ifade etti.

GTB tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşan Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu, 2010 yılında projenin hazırlanmaya başladığını belirterek ,Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsası'nın Giresun’da kurulduğunu hatırlattı.

BAŞKAN AKSU'YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yanıkoğlu, 'Bu, dünyada fındık üzerine yapılan en büyük projedir. Hepimiz Giresunlu olarak bu projeyle gurur duymalıyız. Sizlerle Başkan Kerim Aksu’nun katkılarını paylaşmak istiyorum. 2014 Mayıs ayında araziyi tespit edip, hafriyat başlandı. Zaman kaybetmeden bu işlemi yapmamız gerekiyordu. 35 bin metreküp hafriyatı en yakın mesafeye dökmemizi sağladı.  Kazancımız 1 milyon Lira, ruhsat harcı için 650 bin Lira almadı. İnşaat alanına kolay ulaşım için bağlantı yolunu açtı.  Şimdi 15 bin metrekare sahamızı asfalt yapma sözü verdi.  Çevre düzeni, kaldırım ve bordürlerle 700 bin Liralık imalatı üstlendi. Kendisine Giresun Ticaret Borsası adına teşekkür ediyorum.  Bu proje 9.7 milyon Euro AB hibesi ile başlamıştır. Tabi ki elektronik cihazlar, iç donanımlar, laboratuarların kurulması için  Borsamızın yaklaşık 5 milyon Euro bir harcaması olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi.

BU PARALAR HALKIN PARASI

Belediye Başkanı Kerim Aksu da Giresun’a katkı sağlayan her projeye, kuruma, kuruluşa destek sağlamaya özen gösterdiğini vurgulayarak 'Öncelikle bu büyük projeyi Giresun’a kazandırdığınız için Ticaret Borsası Başkanlarını, Yöneticilerini, Meclis Üyelerini, projeye hayat verenleri kutluyorum. ‘Dünyanın en kaliteli fındığı, Giresun Kalite Fındıktır’ diye herkes konuşuyor. Siz Borsa olarak konuşmayıp çok önemli bir iş yaptınız. Konuşmakla bir şey olmuyor, iş yapmak lazım. Bu makamlarda olanlar yarın olmayacaklar, ancak milli ürünümüz fındık borsası yüz yıllarca yaşayacak. Belediye olarak Giresun halkının bize emanet ettiği kaynağı kullanıyoruz. Bu paralar sizin, halkın parası' diye konuştu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu, Meclis Başkanı Harun Aydın, önce ki  başkanlardan İbrahim Demirci, Genel Sekreter Eren Nizam, Belediye Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak , meclis ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları Güre Mahallesi’nde yapımı devam eden Fındık Lisanslı Deposu ve Spor Borsası inşaatını gezip, çalışmaları yerinde incelediler.


Bu haber 1865 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi