GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

RABİA’NIN ELBİSESİ YENİDEN İNCELENSİN

Dursun ONUR

18 Aralık 2019, 22:36

Dursun ONUR


Giresunlu Rabia Naz Vatan'ın (11) şüpheli ölümünün araştırılması için kurulan komisyon, akademisyenleri dinledi.

TBMM’de ‘Rabia Naz Vatan Başta Olmak Üzere Şüpheli Çocuk Ölümlerinin Araştırılması Komisyonu’ toplantısına katılarak sunum yapan Mersin Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Kar, Rabia Naz’ın elbisesi üzerinde inceleme yapılmasının zaruri olduğuna işaret etti.

PROF. KAR: ELBİSESİ YENİDEN İNCELENSİN

Rabia Naz'ın elbisesi üzerinde yeni bir inceleme yapılmasının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Hakan Kar, elbiselerdeki izlerin ne olduğunu ortaya çıkarabileceğini, olay yeri inceleme ekibinin tamamının kendi alanlarında en az yüksek lisans eğitimi almış kişilerden oluşması gerektiğini özellikle vurguladı.

PROF. TÜMER DE ELBİSELERİN İNCELENMESİ EKSİK DEMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Tümer de Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin hazırlanan raporlarda dikkati çeken 13 eksik tespit edildiğini açıklayarak Adli Tıp Kurumu İhtisas Kurulu’na gelen belgelerin ‘eksik' olduğunu deşifre etmişti.

Prof. Tümer, 'Rabia Naz’ın üzerinde bulunan elbiselerin incelenmesi eksiktir. Eğer çöpe atıldıysa çok büyük bir eksikliktir. Kan nerede? Bu kız çocuğunu öldürecek kanama nerede? Olay yerinde yok, retroperitonda yok. Bu çocuk niye öldü?’ diye sormuştu.

Bu haber 1816 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi