GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ŞEHİTLİK BİZİM İÇİN ŞEREFTİR, ONURDUR

Dursun ONUR

26 Mart 2019, 17:33

Dursun ONUR


Cumhur İttifakı AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, şeçim kampanyasında, şehit naaşının askerlerin omzunda taşındığı fotoğrafı kullandığı yönündeki iddiaya sert tepki gösterdi.

Giresun Belediye Başkan adayı AK Parti'li Aytekin Şenlikoğlu'nun, Şırnak'ta 20 Mart Çarşamba günü PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı'nın naaşının, askerlerin omzunda taşındığı fotoğrafının yer aldığı ve altında 'Vizyon 2028' yazılı afişi, seçim kampanyasında kullandığı öne sürüldü.

Şenlikoğlu, yaptığı yazılı açıklamayla, iddialara tepki göstererek şehitlik kavramı üzerinden oy devşirmek gibi çirkin bir davranışı asla düşünmediklerini kaydetti.

‘ŞEHİTLİK BİZİM İÇİN ŞEREFTİR, ONURDUR’

Şenlikoğlu, ‘Öncelikle, vatanın bölünmez bütünlüğü adına bu ülkenin bir karış toprağı için canlarını ortaya koymuş aziz şehitlerimizin, hayatımız boyunca bizler için tarif edilmeyecek kadar çok büyük anlam taşıdığını belirtmek isterim. Şehitlik kavramı, bu zamana kadar bizim için ne siyasetin bir malzemesi olmuştur ne de şehitlik kavramı üzerinden oy devşirmek gibi çirkin bir davranışı asla düşünmedik. Çünkü şehitlik bizim için her şeyden önce bir inançtır, şereftir, onurdur ve gururdur. Ancak bu duygulara haiz olmayanlar, şehitlik makamının ulviyetinden uzak olanlar ve hatta yaptıkları gayriahlaki davranışlarla ona saygı dahi göstermeyen aciz kişilerin, gündemde kalabilmek adına, şehidimizi ve şehitlerimizi siyasetin malzemesi yapmak, onun üzerinden hem şahsımı yıpratmak hem de kendilerine oy devşirmek adına büyük bir gayretin içine girdiklerini görüyorum’ dedi.

'HİÇ KİMSE ŞEHİTLİĞE İNANCIMIZI SORGULAMAYA KALKIŞMASIN'

‘Halkımızın, şahsımla ilgili, şehitlik makamına ve onun ulvi anlamına olan bilinç ve saygıma, gerek yaşam tarzımızın gerekse duruşumuz ve bakış açımızın nasıl olduğuna dair herhangi bir şüphesi olduğunu asla düşünmüyorum bile’diyen Şenlikoğlu, ‘Hiç kimse bizim vatan sevgimizi, şehitliğe olan inancımızı, bu ve buna benzer art niyetli ve yalan yanlış algı oyunları üzerinden sorgulamaya kalkışmasın. Sosyal medyada şahsımla ilgili gayriahlaki paylaşımda bulunan kişiler, halkımıza karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen, ancak seçim sathına girdiğimiz şu günlerde seçimi kaybetme endişesi içerisine girmiş, şehit resimleri üzerinden rant elde etmek ve oy kazanmak isteyen zavallı kişilerdir. Bir yandan terör örgütü temsilcisi bir parti ile yan yana olup, diğer yandan şehidimizin resmini Belediye binasının önüne uzun süreli asılı tutup halkımızın duygularını kullanarak, hayatın akışını engelleme çabası, tam da terör örgütünün amacına hizmet etmektir’ ifadelerini kullandı.

Bu haber 1980 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi