GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TERÖRE KARŞI TEK YÜREK YÜRÜYÜŞÜ

Dursun ONUR

19 Aralık 2016, 17:27

Dursun ONUR


‘Teröre Karşı Giresun Tek Ses’ yürüyüşü öncesinde, AK Parti, CHP, MHP, BBP ve Saadet Partisi il teşkilatları tarafından ortak bildiri yayımlandı.

Son 15 günde hain ve kalleşçe yapılan terör saldırılarında çok sayıda askerin, polisin şehit olduğuna işaret edilen bildiride, İstanbul'un ardından Kayseri'de yaşanan saldırının herkesin yüreğini yaktığı kaydedildi.

Türkiye'nin yurt içi ve yurt dışı kaynaklı terörle karşı karşıya olduğu ifade edilen bildiride vatandaşlar 21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 10: 30'da Giresun Debboy Mevkii’nden başlayarak Atatürk Meydanı'nda son bulacak olan ‘Teröre Karşı Giresun Tek Ses’ yürüyüşünde buluşmaya davet edildi.

ORTAK PAYDAMIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BEKASIDIR

Bildiride, özetle şöyle denildi:

‘Geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin birliği ve huzurunu hedef alan kirli bir oyun oynanıyor. Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde. Hep birlikte sağduyumuzu korumalı, acımızı birliktelikle tüm dünyaya haykırmalı, vicdanımızın sesini dinlemeli, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz. Şeyh Edebali'nin ifade ettiği gibi 'Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Bunun için daima sebatkar ve iradene sahip olmalısın.' Acımız büyük, öfkemiz dağları aşmıştır ancak gün, aklıselim olma günüdür. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 80 milyon hepimiz Türkiye'yiz. Ülkemizin sesi olan siyasi partilerin Giresun teşkilatları olarak yüksek sesle vurgulamak isteriz ki milletimiz bir, devletimiz dimdiktir. Ortak paydamız, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasıdır.’

 

Bu haber 1632 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi