GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BÜTÇE MARATONU BAŞLADI

Dursun ONUR

05 Kasım 2014, 08:20

Dursun ONUR

 Kasım ayı ilk toplantısını yapan meclis, gündemdeki 11 maddeyi görüştü. Başkan Kerim Aksu, 2014 bütçesinin yüzde 21 gibi yüksek oranda büyüme sağladığını 2015 yılı bütçesinin de birçok belediye ye örnek olabileceğini kaydetti.

Belediye Meclisi Kasım gündeminde yer alan 13 madde tek tek görüşüldü. Bazı maddeler komisyona havale edilirken, bazı maddeler komisyondan geldiği gibi oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantıda 6 madde gündeme ilave edilerek görüşüldü.

Belediye Başkanı Kerim Aksu toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aksu, 2014 yılı bütçesinin yüzde 21 oranında büyüme kaydettiğini belirterek; “2015 yılı bütçemizde birçok belediye ye örnek olacaktır. Büyüme ve gerçekleşme olarak örnek alınacak bir belediyeyiz.” dedi.

ÇANAKKALE İLE KARDEŞ ŞEHİR

Belediye Meclisi Çanakkale ile kardeş şehir olunması yönündeki talebi oylayarak kabul etti.

Başkan Aksu, Çanakkale'nin Dünya da takdirle karşılanan bir mücadeleye sahne olduğunu belirterek “Çanakkale dünya da simge olmuş bir kent. Milli Mücadele de 2 gönüllü alayla tarih yazan Giresun'la, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet'in kurulmasında çok önemli yeri olan Çanakkale'nin kardeş olması bizleri gururlandıracaktır. Tarihimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına önemli bir karar aldığımıza inanıyorum' ifadesini kullandı.

Bu haber 1615 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi