GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

O CASUS MÜDÜR GİRESUNLU

Dursun ONUR

09 Nisan 2016, 08:16

Dursun ONUR


Türk mühendisleri tarafından üretilen milli piyade tüfeğinin projelerini yabancılara satmak,devlet sırlarından yararlanma, devlet hizmetlerine sadakatsizlik suçuyla casusluktan tutuklanan MKE müdürü kim ve nereli biliyor musunuz?

Uzun süredir polisler tarafından izlenen ve devlet sırlarından yararlanma ve devlet hizmetlerine sadakatsizlik suçundan casusluk iddiasıyla 22 milyon dolara mal olan Milli Payede Tüfeği MPT76’nın tüm çizim ve üretim planlarını 1 milyon 200 bin liraya, bir Amerikan firmasına satmaya çalışırken suçüstü yapılarak tutuklanan MKE Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi Giresunlu.

MUSTAFA TANRIVERDİ KİMDİR?

Giresun merkez Çimşir Köyü 1957 doğumlu olan Mustafa Tanrıverdi’yi tanıyalım.

Müdür Tanrıverdi, ilkokul, ortaokul ve liseyi Giresun’da; mühendislik tahsilini Almanya’da yaparak Makine Yüksek Mühendisi olarak mezun olup, aynı zamanda stajlarını Mercedes Benz Firması'nda tamamladıktan sonra 1986 yılı sonunda Türkiye’ye döndü.

Mustafa Tanrıverdi,1987 yılında Silah Fabrikası'nda İmalat Mühendisi olarak işe başladı.1988 yılında askerlik görevini ifa etti. 1990 yılında Sanayi Başmühendisi, 1994 yılında ise AR-GE Başmühendisi oldu.

1997 yılında AR-GE Kısım Müdürü oldu. 2003- 2009 yılları arasında iki görevi birden üstlenerek aynı zamanda Mühendislik Hizmetleri Müdürlüğünü de yürüttü. 2009-2013 yılları arasında AR-GE Müdürlüğü’ne devam etti.

SEKİZ AY SONRA MÜDÜR OLDU

Ocak 2014- Aralık 2015 tarihleri bandında MKE Kırıkkale Fabrika Müdür Yardımcısı (Teknik) görevini yaptı. MKE Kırıkkale Silah Fabrikası’nda 9 Ağustos 2015 tarihinde yaş haddinden emekli olan eski Fabrika Müdürü Osman Nuri Erdoğan’dan sonra Fabrika Müdür Yardımcısı (Teknik) görevini yürüten Mustafa Tanrıverdi, akabinde yaklaşık 8 ay sonra MKE Kırıkkale Silah Fabrikası müdürü oldu.

 

 

Bu haber 5004 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi