GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

FLAŞ! CANİKLİ VEKİL ADAYI MI OLUYOR?

Dursun ONUR

30 Nisan 2018, 01:42

Dursun ONUR


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti'nin tüm bakanların milletvekili adayı olması konusunda ilke kararı aldığını savundu.

Bakan Soylu,'Tüm bakan arkadaşlarımın aday olması konusunda partinin bir kararı oluştu. Bütün bakan arkadaşlar aday olacaklar. Böyle bir ilke kararı var. Karar, partinin kararıdır‘ dedi.

Soylu’nun sözlerinden hareketle, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde Giresun’dan milletvekili aday adayı olması beklenmeyen Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin de yeniden vekil adayı olup olmayacağı merak konusu oldu.

CANİKLİ ADAY MI OLUYOR?

Bakan Soylu’nun iddiasına göre, tüm bakanların aday olması konusunda AK Parti’nin bir kararı varsa, şu ana kadar bir adaylık başvurusu yapmayan ve Erdoğan’ın başkan seçilmesi halinde dışarıdan bakan olacağı ileri sürülen Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin milletvekili adaylığı başvurusunda bulunup bulunmayacağı tartışmaya açıldı.

SÜRE BAKANLAR İÇİN Mİ UZATILDI?

Bu durum, AK Parti’de bugün sona ermesi gerekirken 2 Mayıs Çarşamba gününe kadar uzatılan milletvekili aday adaylığı başvuru sürecinin bakanların da aday olacağına işaret etti.

PARTİ KARAR ALDI, TÜM BAKANLAR ADAY OLACAK

Trabzon'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, yerel ve ulusal basın temsilcilerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm bakanların milletvekilliği adaylığı başvurusunda bulunacağını, bunun ise partinin kararı olduğunu söyledi.

Soylu,'Tüm bakan arkadaşlarımın aday olması konusunda partinin bir kararı oluştu. Bütün bakan arkadaşlar aday olacaklar. Böyle bir ilke kararı var. Karar, partinin kararıdır‘ dedi.

BÜTÜN BAKANLARIN KARARA UYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Bakan Soylu devamla, ‘Bu yeni sistemde her şeyi ilk yaşayacağız. Her şey ilk olacak, onun için burada istişareler sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız, ilgili kurullar nasıl bir değerlendirme yapacak onların şeyidir yani bu ilke kararına bütün bakanlarımızın uyması konusunda bir değerlendirme geldi, bütün bakanlarım da bu ilke kararına uyuyordur diye düşünüyoruz’ diye konuştu.

Bu haber 3752 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi