GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BAŞSAVCI KAYA GİTTİ; ALAN GELİYOR

Dursun ONUR

04 Temmuz 2017, 22:05

Dursun ONUR


Giresun´unda aralarında bulunduğu 32 ilin Başsavcısının görev yeri değişti. Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı´na atanırken, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan da Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı.

Son düzenlemelerin ardından yeni yapılanması tamamlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli ve idari yargıdaki hakim ve savcıyla ilgili yaz kararnamesindeki son rötuşları yaptı. Kararname ile 780 hakim ve savcının yeri değişti.

BAŞSAVCI KAYA, GİRESUN'A BİR YIL ÖNCE ATANMIŞTI

Bir yıl önce (5 Haziran 2016 yılı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yaz kararnamesiyle) Sinop Cumhuriyet Başsavcısı iken ilimize atanan Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı´na atanırken; Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan da Giresun Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

GİRESUN ADLİYESİ’NDEN 2 SAVCI İLE 3 HAKİM GİTTİ

Kararname kapsamında Giresun Adliyesi´nde görevli 9 savcıdan ikisi başka illere atanırken, yerlerine atama yapılmadı. Giresun Cumhuriyet Savcısı Mesuthan Özdemir ve Murat Ertem başka illere atandı. Özdemir´in yeni görev yeri Bursa Cumhuriyet Savcılığı, Ertem´in yeni görev yeri de İstanbul Anadolu Hakimliği oldu.

GİDEN HAKİMLERİN YERİNE ATAMA YAPILMADI

Giresun Adliyesi´nde görevli 15 hakimden 3´ü başka illere atanırken, yerlerine atama yapılmadı.

Giresun Adliyesi'nde görevli hakimlerden Gülcan Çakır Kaya'nın-ki Başsavcı Kaya'nın eşidir- Kırklareli Hakimliği'ne, Seçil Özdemir'in Bursa Hakimliği'ne, Serap Ertemir'in de İstanbul Anadolu Hakimliği'ne ataması yapıldı.

 

Bu haber 3958 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi