GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

KILIÇDAROĞLU'NA MEYDAN OKUDU

Dursun ONUR

06 Şubat 2015, 14:07

Dursun ONUR


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında Giresun'un da olduğu 130 CHP’li belediyeye talimat göndererek ‘cemevleri'nin ibadethane olduğuna dair kararı  belediye meclisinden geçirmelerini istedi. Ancak CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu bu kararı tanımadı.

AİHM kararları doğrultusunda cemevlerinin ibadet sayılması yerel yönetimler tarafından birer birer kabul ediliyor. Bu manada CHP Genel Merkezi'nin aldığı kararı hiçe sayan CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, konuyu meclis gündemine bile taşımadı. Ülke genelinde bütün CHP'li belediyeler meclislerinden oy birliği ya da oy çokluğuyla karar çıkartırken Genel merkezin tavsiye kararını gündem bile almayan Aksu konuyu savuşturdu. Aksu, böyle bir karar almaya gerek görmediğini ve mecbur olmadığını da gazetemize açıkladı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatları doğrultusunda hemen hemen bütün partili belediyelerde cemevlerine ibadethane statüsü tanınırken, konunun Giresun'da hiç ama hiç gündeme bile gelmemesi tartışma yarattıı.Geçtiğimiz hafta yapılan belediye meclis toplantısında konunun gündeme dahi alınmaması çeşitli yorumlara neden oldu.


AKSU: CEMEVİ KONUSU GÜNDEMİMİZDE YOK

Belediye Meclisi'nin Şubat ayı ilk toplantısına katılan gazetemiz konun gündeme alınıp alınmayacağını Başkan Aksu'ya sordıu. Başkan Aksu,gündemlerinde 'cemevleri' ile ilgili bir tasarrufları olmadığını ve CHP Genel Merkezi,nin aldığı tavsiye kararına uymak zorunda olmadığını ifade ederek, mecliste konuyu tartışmaya açmayacaklarını kaydetti. Ki öyle de olarak konu meclis gündemine hiç gelmedi.


Bu haber 3149 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi