GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ALÇELİK'İN GİRESUN MACERASI BİTİYOR MU?

Dursun ONUR

07 Temmuz 2015, 20:54

Dursun ONUR


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun teşlilatlara 'erken seçime hazır olun' talimatından sonra Giresun'da da hareketli günler yaşanıyor.

Bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan hükümeti kurma yetkisi alacak olan Başbakan Davutoğlu'nun koalisyon hükümeti senaryolarından pek umutlu olmadığı için erken seçim sinyali vermesi Giresun'da da teşkilatları hazır kıta haline getirirken milletvekilleri de sahaya indi.

AKP kulislerinden yansıyan bilgilere göre olası bir tekrar seçimde 7 Haziran'da Giresun milletvekili seçilen Turhan Alçelik ve Adem Tatlı'nın yeniden listede yer almayacağı konuşuluyor.

TEŞKİLAT, ANKET VE SİVİL ÖRGÜTLER NE DERSE O OLUR MU?


Giresun'da milletvekili listesinde yanlış yaparak 3. vekilliği kaybeden AK Parti'nin hem teşkilatların hem anketlerin hem de sivil toplum örgütlerinin görüş ve eğilimlerini dikkate alacağı söyleniyor.

İKİSİ DE LİSTEDE OLMAYABİLİR


Bu çerçevede partiye dışardan ithal edilerek hazırcılıkla 1. sıradan vekil seçilen ve vekil olur olmaz seçimler öncesinde yanında yöresinde görülmeyen ama  seçim akabinde etrafını çevirenlerin tertibiyle - öyle deniyor- parti içinde dar alanda kısa paslaşma yapmak üzere ekip kurmak adına gruplaşmaya gitiği savunulan Turhan Alçelik'in yeniden Giresun'dan aday gösterilmeyebileceği, Adem Tatlı'nın ise Bulancak'ta beklenen oyu alamaması nedeniyle- yanılma payımız saklı kalsın-  listeye koyulmayacağı değerlendirmesi yapılıyor.

ALÇELİK İSTANBUL'A KAYDIRILIR MI?


Son olarak tekrar seçimin gündeme gelmesi sebebiyle Giresun'dan değil, İstanbul'dan aday gösterilmesi muhtemel dahilinde olan AK Parti Giresun Milletvekili Turhan Alçelik'ın, şimdilerde teşekkür ziyaretlerini sürdürmesi manidar bulunuyor.

Malum olduğu üzere milletvekili Alçelik erken seçimin kapıda olduğunu gördüğünden olsa gerek bugün merkez Yeniyol esnafını ziyaret etmişti..

Bu haber 2945 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi