GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HUDER BAŞKANI KARAMAN EZBER BOZDU

Dursun ONUR

03 Mart 2016, 10:08

Dursun ONUR


Kısa adı HUDER olan Hukuki Araştırmalar Derneği Giresun Temsilcisi Av. Nuri Karaman, Anayasa Mahkemesi'nin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tahliyesi hakkında verdiği karar hakkında net konuştu.

Milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan’ın, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e tahliye yolu açan Anayasa Mahkemesi’nin  ‘ Verdiği karara da uymuyorum, saygı da duymuyorum” sözlerine destek veren kısa adı HUDER olan Hukuki Araştırmalar Derneği Giresun Temsilcisi Av. Nuri Karaman, tepkinin Anayasal sorumlululuk olduğunu ifade etti.

BU CUMHURBAŞKANININ ANAYASAL SORUMLULUĞUDUR

Karaman, ‘ Anayasa Mahkemesi’nin kamuoyunun malumu Can Dündar kararına tepki göstermesini anlamayanlara hatırlatmak isteriz ki; Anayasanın Madde 104. maddesinde "Cumhurbaşkanı Devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’nin birliğini temsil eder.  Anayasa’nın uygulanmasını, devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir." hükmü mevcuttur. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanı, devlet organlarının işleyişinde bir düzensizlik görürse,bir aksaklığın varlığına kani olursa buna tepki göstermesi onun Anayasal sorumluluğudur. Yani görevleri arasında bu da vardır. Dolayısıyla kimse karanlığa haybeden taş atmasın’ diye konuştu.

Bu haber 2608 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi