GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ÖDÜLE YAKIN. TÜTÜNCÜ EN BAŞARILI BAŞKAN

Dursun ONUR

15 Temmuz 2015, 22:56

Dursun ONUR


AK Parti yüzünü teşkilatlara dönüyor. Giresun'da da heyecanlı günler başlıyor. Giresun dahil fatura il yönetimlerine değil genel merkezin yanlış strateji ve politiklarına kesildi.

İŞTE O RAPORDAN YANSIMALAR

7 Haziran seçimlerinde partisinin ülke genelinde 9 puanlık düşüşünü masaya yatıran AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanları, eski dönem milletvekilleri, kanaat önderleri, anket firmaları ve akademisyenlerle görüşmeler yaptı.
Hepsinden yazılı rapor aldı.
İl teşkilatlarının emarı da çekildi.
Bu raporlarda, AK Parti'nin oyları neden düştü, nerede hata yapıldı, kim hata yaptı, oyların artması için ne yapılmalı sorularının cevapları var..
Kulislere yansıyan bilgilere göre öncellikle milletvekili seçiminde yanlış listeler gündeme birinci madde olarak raporda yerini aldı.
İkinci sırada ise partisini seven ama teşkilatlara önem verilmediği için küskün olduğundan sandığa gitmeyen seçmen konu edildi.
Üçüncü sıra da çözüm süreci var.
Dördüncüsü teşkilatların yok sayılarak Genel Merkez'in bildiğini okuması.
Beşinci sırada ise Giresun da dahil  bütün itirazlara rağmen il teşkilatlarının yanlış vekil listelerini sineye çekerek seçimde büyük çaba harcadığı da raporda yer alıyor.
Kısaca...
Erken seçime gitmeden önce, siyaseten yapılacaklar o raporda yazıyor. Başbakan Davutoğlu'nun raporda yazılanların gereğini yapmakta kararlı olduğu öğrenildi.

GİRESUN TEŞKİLATI ÇOK BAŞARILI

7 Haziran seçimlerinde başarı sıralamasında 81 il arasında 18’inci sırada yer alarak Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy alan Tütüncü yönetimindeki Giresun teşkilatının görevden alınmasının dedikodusu bir yana ödüllendirilmesi bile gündemde.

GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ


Öte yandan gazetemize konuşan İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü “Biz görevimizin başındayız. Genel merkezimizde bu yönde görüş bildirdi. Genel merkezimizin aksi bir talimatı oluncaya kadar en iyi şekilde görevimizi yapacağız ve mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu haber 1955 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi