GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SİVİL İRADEDEN SUÇ DUYURUSU

Dursun ONUR

16 Ocak 2015, 09:58

Dursun ONUR

Giresun Sivil İrade Platformu (GİSİP), Cumhuriyet Gazetesi'nin Charlie Hebdo karikatürlerini yayınlaması nedeniyle gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü ile iki yazarı hakkında suç  duyurusunda bulundu.

Giresun Adliyesi'ne gelen GİSİP üyesi sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, cumhuriyet savcılığına suç duyurusu dilekçesini teslim ettikten sonra basın açıklaması yaptı.

OKUL MÜDÜRÜ AYDINOĞLU  'ÜST AKIL' DEDİ

Platform adına basın açıklamasını okuyan Giresun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü ve  İlim Yayma Cemiyeti Giresun Şube Başkanı Cemalettin Aydınoğlu, Paris'teki Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırının küresel ölçekli bir üst aklın ürünü olduğunu savundu.

HAKSIZ ÖLÜMLERİ REDDEDİYORUZ

Aydınoğlu, Paris'te yaşananları ifade özgürlüğü bahanesiyle Türkiye 'ye taşımak isteyenleri kınadıklarını vurgulayarak, "İslam, 'Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir' diyerek haksız ölümleri reddeder. Düşünce ve ifade özgürlüğünün bir başkasının inancına hakaret etme özgürlüğüne dönüşmesini anlayışla karşılamamız beklenmemelidir" diye konuştu.

ÖZTÜRK: BU HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK ETMEK

Platform üyesi Yeni Dünya Vakfı Giresun Temsilciliği Başkanı  ve  AK Parti Giresun İl eski Başkanı Av. Sabri Öztürk de Cumhuriyet gazetesi yazarlarının "Halkın kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediklerini ileri sürdü.

Bu haber 2528 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi