GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

FLAŞ!.KARİŞİT GİTTİ; KAYA GELDİ VE ÖTESİ

Dursun ONUR

07 Haziran 2016, 02:11

Dursun ONUR


Kamuoyunun günlerdir beklediği adli ve idari yargı kararnamesi nihayet çıktı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yaz kararnamesi ile 3 bin 228 adli, 518 idari yargıç ve savcının görev yerleri değişti. Görev yeri değişenlerin bini aşkını, yeni kurulan bölge adliye mahkemelerinde görevlendirildiler.

BAŞSAVCI VAN’A; AĞIR CEZA BAŞKANI TRABZON’A ATANDI

Kararnameye göre, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, aynı görevle Van’a atandı. Aynı şekilde Giresun Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hülya Eskiçırak da Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine getirildi.

YENİ BAŞSAVCI KAYA

Öte yandan karaname ile Karişit’ten boşalan Giresun Başsavcılığına ise Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya atandı.

OZAN KAYA KİMDİR?  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN HEMŞEHRİSİ

‘Paralel Yapı’yla yaptığı mücadele ile tanınan ve yaklaşık birbuçuk yıl önce HSYK kararnamesi ile Çorum Cumhuriyet Başsavcı Vekili iken Cumhuriyet Başsavcısı olarak asaleten Sinop'a atanan Ozan Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi Rize'nin Güneysu ilçesi doğumlu. Başsavcı Kaya'nın eşi de hakim.

Görev yaptığı bir çok yerde halkla olan iyi diyaloğu ile dikkat çeken Ozan Kaya, Ünye Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptığı 2010 yılında, Cumhuriyet Savcıları arasında iki yılda bir gerçekleştirilen terfide Türkiye genelinde birinci sırada yer almıştı.

Ayrıca Ozan Kaya, 2004 yılında Mersin'in Mut İlçesinde görev yaptığı sırada, intihar süsü verilen bir cinayeti, olay yerinde bırakılan bir montun sahibini hatırlayarak aydınlatmış ve bu olay ulusal medyada büyük ses getirmişti.

GİRESUN'DA GÖREV YAPAN HANGİ SAVCI VE HAKİM NEREYE TAYİN OLDU?

Ayrıca kararname ile Giresun cumhuriyet savcısı Ali Daş, İzmir savcılığına, Giresun Hâkimi Mahmut Baltacıoğlu, İstanbul Anadolu Hâkimliği’ne, Giresun savcısı İbrahim Somuncu Çorum cumhuriyet savcılığı’na, Giresun savcısı Mustafa Yıldız Sivas cumhuriyet savcılığına; Giresun savcısı Bülent Göktopal Bakırköy savcılığına; Giresun savcısı Ali Fuat Saruhan Ordu savcılığına, Giresun savcısı Kasım Dural Adana savcılığına, Giresun savcısı Muhammed Uysal Uzunköprü savcılığına; Giresun Hâkimi Emrullah Şekerci Alanya Hakimliğine ve Giresun Hâkimi Özcan Bozkurt İstanbul Anadolu Hâkimliğine atandı.

İLÇELERDEKİ GÖREV DEĞİŞİMİ

Bu arada ilçelerde de atama furyası yaşandı. Kararnameye göre Bulancak Hâkimi Sıdıka Ayşegül İskenderoğlu Gaziantep Hâkimliğine; Tirebolu Hâkimi Senem Atalay Samsun Hâkimliğine, Espiye Hâkimi Burçin Güreşçi Çankırı Hâkimliğine, Dereli Hâkimi Zehra Haktanır Arslantepe Batman Hâkimliğine, Alucra savcısı Nuh Uzun İslâhiye savcılığına, Görele Hâkimi Harun Yaşar Sarıkamış Hâkimliğine, Görele Hâkimi  Emre Yıldız Bingöl Hâkimliğine; Alucra savcısı Selami Karaarslan Yüksekova savcılığına; Şebinkarahisar savcısı Osman Çam Samandağ savcılığına; Şebinkarahisar Hâkimi Adem Palut Ardahan Hakimliğine, Alucra Hâkimi Ayşe Yıldırım Dingil de Kırıkhan Hâkimliğine tayin oldu.

Bu haber 8672 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi