GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

YOK ARTIK. BU DA OLDU. PKK’DAN GÜL VE EKİBİNE DESTEK

Dursun ONUR

07 Mart 2016, 23:44

Dursun ONUR


Bölücü terör örgütü PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Cemil Bayık, şimdilerde partisine isyan bayrağı açarak 'Paralel Yapı'ya yelken açtığı ileri sürülen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  Meclis eski Başkanı Bülent Arınç ve Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’i destekleyebileceklerini açıkladı.

BAKIN TERÖRİSTBAŞI NE DİYOR

ANF’den Baki Gül’e konuşan terörist başlarından Cemil Bayık’ın ilgili açıklamaları şöyle:

 “(…) - Bülent Arınç, Abdullah Gül, Hüseyin Çelik vb. bir grubun başını çektiği AKP’nin içindeki tartışmalarla ilgili soruya da yanıt veren Cemil Bayık iyice zırladı.

Terörist Cemil Bayık aynen şunları söyledi:

'AKP’de şimdi kuruluş felsefesine sahip çıkan bir ekip var. O ekip Tayyip Erdoğan ve Davutoğlu’nun yürüttüğü politikaları doğru bulmuyor. O ekip kuruluş felsefesine dönmek istiyor. Tayyip Erdoğan mevcut politikaları ile AKP’yi de Türkiye’yi de uçuruma sürüklüyor. Bu ekibin hem AKP’yi hem de Türkiye’yi felaketten kurtarması gerekiyor. Eğer bu ekip demokratik değerlere sahip çıkar, askeri faşist politikalardan vazgeçerse biz bu çabaları destekleriz. Çünkü Erdoğan ve ekibi faşizmi geliştiriyor. Milliyetçi ve tekçidir, savaşı esas alıyor. Şiddeti, katliamları ve göçertmeyi esas alıyor. Bunlar Türkiye’yi faşizme götüren, dışarda tecrite götüren uygulamalardır. Türkiye’yi Suriyelileştiriyor ve Iraklılaştırıyor. AKP içindeki eğilim Erdoğan ve Davutoğlu’nun bu politikasına dur derse kendileri için de Türkiye için de olumlu olur. (…) '

Bu haber 1625 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi