GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TRABZON LOBİSİ CANİKLİ'YE KARŞI

Dursun ONUR

21 Kasım 2015, 00:55

Dursun ONUR


Ulusal basında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Canikli’nin bakanlığına karşı çıktığı yönündeki spekülasyonlar boşa çıkacak gibi.

Açıklanması eli kulağında olan yeni kabine öncesi Cumhurbaşkanı Recep Taayyip Erdoğan ile aralarında başta Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Giresun milletvekili Nurettin Canikli olmak üzere bazı isimler için kriz çıktığı söylenen kulisler birilerinin elinde patlayacağa benziyor.

Bu söylentilerin AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet  Davutoğlu tarafından malipülasyondan ibaret olduğu bizzat birinci ağızdan yalanlandı. Söylenenlere binaen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakınlığı ile bilinen ve çok büyük bir sürpriz olmazsa Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Giresun milletvekili Nurettin Canikli yeniden aynı göreve atanacak.

Öyle ki...

BU SÖYLEMLERE HAYRET EDİYORUM

Konuya ilişkin açıklama yapan Başbakan Davutoğlu,'Cumhurbaşkanlığı makamıyla Başbakanlık arasında her zaman sağlıklı bir iletişim olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara'ya intikal ettiğinde oturup her zaman olduğu gibi Bakanlar Kurulu'nu açıklayacağız. Ama gazeteleri okuduğumda bazı haberleri dinlediğimde hayret ediyorum, ne kadar çabuk bakanlar tayin edilirmiş ve ne çabuk kriz çıkarılırmış' dedi.

BAKAN DA OLMASA GÜCÜ TARTIŞILMAZ

Bu arada Canikli'nin bakan olsa da olmasa da gücünden hiç birşey kaybetmeyeceği de sır olarak görülmüyor. Bu zamana kadar Giresun'a gelen her hizmet ve yatırımın isim babası olan milletvekili Canikli, bakan olmasa bile yine ilk başvurulacak kişi olarak konumunu koruyacak.

TRABZON LOBİSİ DEVREDE

Şunu da bilin.

Trabzon lobisi Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Giresun milletvekili Nurettin Canikli'nin bakan yapılmaması için Başbakan Davutoğlu çevresinde yuvalanan çekirdek kadro nezdinde kirli bir algı operasyonu yürütüyor.

Trabzon lobisi  7 Haziran öncesi teşkiat başkanlığ döneminde partiyi dibe vurdurduğu savunulan ve 1 Kasım'da yeniden Trabzon milletvekili seçilen eski  Demokrat Parti  (DP) Genel Başkanı hemşehrileri Süleyman Soylu'nun bakanlığı için bastırıyor.

Karadeniz Bölgesi'nden onca bakan adayı var.

Samsun:  Mevcut Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay KILIÇ.

Ordu:  Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ.

Trabzon:  AK Parti Genel Başbakan Yardımcısı Süleyman SOYLU.

Rize: Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Hayati YAZICI.

Ötesi de var.

Bunca Karadenizli bakan aday adayı arasında CANİKLİ'nin şansı var mı?

7 bölge adına haliyle denge namına bilmiyoruz.

Tercih biraz karanlık.

Ancakkkk..

Şuna adımız kadar eminiz.

Trabzon dükası Giresunlu CANİKLİ'yi asla bakan olarak görmek istemiyor.

EDOĞAN, CANİKLİ'Yİ HARCAR MI?

Lakin bi de rezevrimiz var.

Millletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, kendisine yakın olan çalışma arkadaşı Canikli'yi vefa örneği gereği sahte tanrılara kurban etmez deniyor.

Umarız öyledir.

Bekleyip göreceğiz.

24 Kasım.

Pazartesi.


Bu haber 2417 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi