GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

FET֒YÜ O MU ÇÖKERTECEK?

Dursun ONUR

26 Mayıs 2016, 00:25

Dursun ONUR


Fetullah Gülen cemaatine yönelik operasyonlar son sürat devam ediyor. Son günlerde ülke genelinde hız kazanan cemaate dönük operasyonlarda çok sayıda kişi göz altına alınrken, tutuklamalar bir yana şirketlere de el konularak kayyum üzerine kayyum atanıyor.

Bu manada..

İlginç iddialar birbirini takip ediyor.

İki sene önce  ‘Paralel Yapı'nın Ergenekon ve Balyoz davalarında sahte delil ürettiğini belirterek bunun da Anayasa Mahkemesi kararıyla ortaya konduğunu söylediği bilinen şimdinin Başbakan Yardımcısı ve Giresun milletvekili Nurettin Canikli’nin şimdilerde cemaatin finans ayağını çökertmek için görevlendirildiği ileri sürülüyor.

GİRESUN'DA NELER OLACAK?

Dağıtılan görev gereği SPK Başkanlığı, BDDK ve TMSF'den sorumlu olan Başbakan Yardımcısı ve Giresun milletvekili Nurettin Canikli’nin ‘Paralel Yapı'nın finans kaynaklarını da tarumar etmek üzere harekete geçeceği iddia ediliyor.

Duyum ve iddialar doğruysa Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin ‘Paralel Yapı'nın Giresun ayağında da ne gibi iş ve işlemler yapacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

NE DEMİŞTİ CANİKLİ?

Hatırlayın lütfen.

Arşiv unutmaz.

Uzak değil yakın zaman.

Yıl: 2014.

Aylardan Şubat.

Bu sözler Canikli'ye ait.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun milletvekili Nurettin Canikli, iki yıl önce ses kayıtlarındaki konuşmalarda Fethullah Gülen’in dini bir lider değil bir medya patronu gibi gözüktüğünü söylemişti.

TÜRKİYE'Yİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Türkiye’nin büyümesini istemeyen uluslararası güçlerin cemaati bir maşa olarak kullandığına dikkat çeken Canikli, 'Fetullah Gülen bir hoca değil de bir medya patronu gibi medya kuruluşlarına hükmediyor. Cemaatin Türkiye üzerinde oynadığı oyunları hep beraber görüyoruz. Bunlar dini her şeye alet ettiler ve hâlâ da bu kirli emellerine devam ediyorlar. Türkiye’nin ilerlemesini istemeyen cemaat, dış güçlerin maşası olarak çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’yi yıpratmaya çalışıyorlar. Ve kendi gelecekleri ve istikballeri için Türkiye’yi yıpratmaya çalışıyorlar’ demişti.Bu haber 2369 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi