GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

AKSU MADEN BULDU

Dursun ONUR

04 Aralık 2014, 08:24

Dursun ONUR

Belediye Başkanı Kerim Aksu, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Aksu açıklamasında, madencilerin her gününün kara ve karamsar olduğunu söyledi.

Aksu,“Alın terinin, emeğin en kutsal olduğu iş kollarının belki de başında maden işçiliği gelmektedir. Ülkemizde iş güvenliği ve çalışma koşullarının her geçen gün geriye gittiğini üzülerek görmekteyiz. Hafızalarımızda tazeliğini koruyan Soma ve Ermenek facialarının yaraları sarılmamış, ölen öldüğü ile kalan kaderi ile baş başa bırakılmıştır' dedi.

AKP ZİHNİYETİ YOLSUZLUK REKORU KIRIYOR

Aksu devamla, 'Maden işçilerinin çalışma koşulları sözde iyileştirilirken, 3 bine yakın maden işçisi telefonlarına gönderilen mesajla işten çıkarılmıştır. Sorun sadece maden işçilerinde değildir. Yolsuzluk rekoru kıran zihniyet, temel hak ve hürriyetleri birer birer geri almakta, özellikle işçi kesimi bilinçli şekilde yoksulluğa itilmektedir. İşçilerimiz sendikalaşmaktan, örgütlenmekten uzak tutularak zayıflatılmakta, kaderine razı bırakılmaktadır. Örgütsüz kalan işçi hakkını aramaktan uzaklaşıp, önüne çıkan şartlarda, kölelik düzeninde yaşamını sürdürmek için kefeni ile madene, iş sahasına girmek zorundadır. Madencilerimiz ve tüm iş kolları örgütlenerek kendi geleceğini kendileri tayin zorundadır' ifadesini kullandı.


Bu haber 2518 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi