GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HANİ O KAHRAMANIN HEYKELİNİ DİKECEKTİN

Dursun ONUR

06 Kasım 2016, 01:09

Dursun ONUR


Anımsayın.

Dört ay öncesiydi.

Dün gibi.

Taze.

Malum.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra cuntacılar tarafından şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in heykeli Giresun’a dikilmeyi bekliyor.

Şöyle ki..

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu bir basın toplantısı düzenleyerek, Giresun’a '15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı' yapılacağını açıklamıştı.

GAZETECİLERE (!) ŞOV MU YAPTIN?

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel'in önerisi üzerine belediye olarak Giresun'daki tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve halkın da desteğini alarak ‘15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler’ anıtı yapımı için çalışma başlattıklarını söylemişti.

Başkan Aksu, gazetecileri bile heykelin yapılacağı ileri sürülen mahaline götürerek bol bol poz da vermişti.

Görevden vazife icabı.

En iyi bildiği.

Az numara, çok algı.

Pr.

Pazarlama.

İşi gereği.

Reklam.

Öpücük.

Gönül alma.

Sırt sıvazlama.

Olmasın sakın?

Neyse konuyu hatırlatalım.

Belediye olarak yeni düzenlenen Cumhuriyet Meydanı Kazancılar Yokuşu girişine 15 Temmuz ‘Demokrasi ve Şehitler Anıtı’ yapılmasını kararlaştırdıklarını söyleyen Aksu, yine tornistan mı etti?

Çünkü henüz söz ve laftan başka ortada bir icraat yok.

Anımsanacağı üzere Başkan Aksu, makamında düzenlediği basın toplantısında, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler’ anıtı yapımı için çalışma başlattıklarını ileri sürmüştü ama ortada henüz bir eser olmaması kafaları karıştırdı.

Malumunuz o toplantıda Başkan Aksu, anıtın Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından yapımıyla ilgili sürecin başlatıldığını deklare etmişti.

ARTIK KABAK TADI VERDİ, YETER. BURAYA KADARMIŞ

Ancak 15 Temmuz’dan bu yana aradan geçen 4 ay zarfında hiçbir icraatı olmaması Başkan Aksu'nun iyiden iyiye kapak tadı veren bildik algı operasyonunu gündeme getirdi.

Vatandaşlar Aksu'nun ' Her daim olduğu gibi yine pazar ve reklam' yaptığını vurgulayarak, bu reklamların çirkinleşerek artık kabak tadı verdiğini söylediler.

Bu haber 2341 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi