GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ÖZTÜRK ÜNİVERSİTEYİ FETHETTİ

Dursun ONUR

25 Mart 2017, 01:48

Dursun ONUR


Giresun Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve Yayın Topluluğu ile Öğrenci Konseyi Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenledikleri ve AK Parti Giresun milletvekili Av. Sabri Öztürk'ün konuşmacı olarak katıldığı ‘Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’  başlıklı konferans, Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansta konuşan AK Parti Giresun milletvekili Av. Sabri Öztürk, 1982 anayasasının darbe anayasası olduğunu,  silah zoruyla darbe yapılarak demokratik olmayan yollarla kabul ettirilen bu anayasanın da değiştirilmesinin elzem olduğunu ifade etti.

Milletvekili Öztürk, Türkiye’de parlamenter sistemi uyguladığını belirterek, sistemin bir çok açıdan artık yeterli gelmediğini ve bunun önüne geçebilmek, ülkeyi hem siyasi hem de ekonomik açıdan istikrarlı hale getirebilmek için yeni düzenlemelerin yapılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının il temsilcileri, üniversitenin akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrencinin katıldığı konferansın sonunda Öztürk’e Üniversite Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

 

Bu haber 2068 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi