GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

KENDİ SİLAHIMIZI ÜRETİYORUZ

Dursun ONUR

03 Ocak 2015, 08:28

Dursun ONUR


Giresun’da bir dizi açılış törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Çınarlar Polis Merkezi açılışında konuştu..
Buradaki konuşmasında, eskiden "Karakolun yüzü soğuktur" dendiğini ifade eden Canikli, bu söylemin değiştiğini ve sayısız örneklerinin olduğunu belirtti.

Güvenlik teşkilatının temel görevinin güvenliği sağlamak olduğunu vurgulayan Canikli
, "Güven içerisinde, huzur içerisinde buralarda yaşayabilmek, bu topraklarda gezebilmek ve nefes alabilmek, emniyet teşkilatımızın görevi bu, bütün kamunun görevi bu. Herkes kendi alanında millete hizmet göreviyle yetkilendiriliyor ve görevlendiriliyor. Bu açıdan bakıldığında belki şunu diyebilirsiniz, elbette karakol da sonuç itibarıyla millete hizmet etmeyi şiar etmesi gereken diğer tüm kamu kuruluşları gibi bir kurum. Dolayısıyla elbette millete karşı yüzü sıcak olacak.' dedi.


Türkiye’nin savunma sanayinde yüzde 60’lara varan kendi silahını üretmeye başladığını belirten Bakan Canikli, ancak bu şekilde içte ve dışarıda güvenliğin sağlanabileceğini kaydetti..

Bakan Canikli “Geçmişle kıyaslanamayacak kadar hem emniyet teşkilatımız hem de Türk Silahlı Kuvvetlerimiz teknolojik imkanlara sahip. Düşünün daha önce Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kullandığı piyade tüfeğini bile dışardan almaktaydık. Bu piyade tüfeğini kendimiz yapmaya daha yeni başladık. Bu ülkeyi sürekli dışardan ürünler alarak savunamazsınız. Güvenliğini bu şekilde sağlayamazsınız. İhtiyacınız olduğu anda kullanamazsınız, kullandırtmazlar.
Bu nedenle özellikle kendi savunma silahlarımızı yapabilmeliyiz. Şu anda bunu yüzde 60’lara varan şekilde yapabilmekteyiz fakat daha işimiz bitmedi. Özgürlüğümüz gerçek anlamda bu şekilde sağlanır' diye konuştu.

Konuşmanın ardından 
Canikli, beraberindeki heyetle merkezin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra bir çağrı merkezinin açılışına katılan Canikli, burada bir çağrıyı alarak müşteriyle konuştu.

Bu haber 2336 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi