GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BOZBAĞ'A YARGIDAN RED!

Dursun ONUR

17 Aralık 2014, 15:45

Dursun ONUR

Gazetemiz imtiyaz sahibi Dursun Onur'un bir köşe yazısında kişilik haklarına saldırdığı ve hakaret ettiği iddiasıyla 10 bin liralık manevi tazminat davası açan Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ'a mahkeme ret kararı verdi.


Giresun 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada hakim, sözkonusu haber ve yorumda kişilik haklarına saldırı ve hakaret olmadığını ve manevi tazminat şartları oluşmadığını ifade ederek davayı reddetti. Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, gazetemiz imtiyaz sahibi Dursun Onur'un bir köşe yazısı ve haberinde kişilik haklarına saldırdığı gerekçesiyle 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davacı vekiliyle mahkemede savunma yapan Bozbağ'ın avukatı uzlaşma da istemedi. Yasa gereği arabulucuya başvurma talebini de kabul etmeyen Bozbağ'ın vekili, Onur'un müvekkilinin kişilik haklarına saldırdığı ve hakaret ettiği iddiasında ısrar etti. Onur'un avukatı ise savunmasında davanın red edilmesini talep etti.

Yargılama sonunda hakim sözkonusu haber ve yorumda kişilik haklarına saldırı ve hakaret olmadığını ve manevi tazminat şartları oluşmadığını ifade ederek davanın reddine karar verdi..


Bu haber 2351 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi