GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

YENİ HAT VERMEK FACİADIR

Dursun ONUR

11 Ekim 2014, 18:41

Dursun ONUR

Başta Belediye Başkanı Kerim Aksu olmak üzere CHP’li meclis üyelerin oy çokluğuyla  Belediye Trafik Komisyonu kararı doğrultusunda bazı hatlara 2 adet olmak üzere toplamda 10 adet yeni dolmuş ilave yapılmasına tepkiler dinmiyor.

Son Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında AK Partili meclis üyelerinin olumsuz oy kullandığı ancak CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla karara bağlanan 10 adet yeni dolmuş hattının ihale ile tahsis edilmesi için Belediye Başkanlığı ile Belediye Encümeni'ne yetki verilmesinin yankıları sürüyor.

İLAVE HAT VERMEK FAİCADIR

Meclisteki oturumda bütün partili arkadaşları gibi karara ret oyu veren AK Parti Giresun Belediye Meclis üyesi Fahri Uzun, ilave dolmuş hattı verilecek olmasının şehrin trafiği için facia olacağını söyledi.

Gazetemize konuşan AK Parti Giresun Belediye Meclis üyesi Fahri Uzun, Giresun Belediyesi’nin illa kaynak yaratmak istiyorsa bu tip yollara başvurmasının yanlış olduğunu kaydetti.

BU KOLAY VE POPÜLİST YAKLAŞIM

Uzun, ‘Anladığım kadarıyla dolmuş hatlarına yapılacak olan ilave Giresun Belediyesi’ne kaynak yaratmak amacıyla oluşturulmuş olabilir. Ancak, kaynak yaratmak bu tip kolaycı ve popülist yaklaşımlarla olmamalıdır. Şehir trafiği zaten zor şartlarda yürüyor. Bu ilavelerle şehir trafiği tümden kilitlenecektir’ dedi.

HAVUZ SİSTEMİ DEVREYE SOKULMALI

Asıl yapılması gerekenin yeni dolmuş hatları tahsis etmek değil, havuz sisteminin devreye sokulması olduğuna da dikkat çeken Uzun, ‘Yeni dolmuş hatları vermek sorunu çözmeyecektir. Giresun gibi cadde ve sokakları dar, trafiği keşmekeş ve yatay olarak gelişmiş  olan şehrin trafik sorununun daha modern ve toplu taşıma sistemiyle çözülmesi gerekir. Taşıma problemi çözülecekse havuz sitemi oluşturulması kaçınılmazdır’ diye konuştu. 

 

Bu haber 2253 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi