GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

AFET MÜDAHALE PLANI KONUŞULDU

Dursun ONUR

23 Eylül 2014, 19:12

Dursun ONUR

Toplantının açılışında konuşan Vali Karahan, ilimizin afet müdahale planının İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yerine getirileceğini belirterek ‘Bu hepimizin görevidir. Kamu, sivil, belediye her kesimin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi için bir plan hazırlanıyor. Bu plana göre de herkes üzerine düşen neyse onu bilecek, her an afet olabilirmiş gibi hazır olacak’ şeklinde konuştu.

Katılımcılara teşekkür eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan da 3 Ocak 2014 tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ile ülkemizde afet ve acil durumlara müdahale çalışmalarında yeni bir dönem başladığını ifade etti.

Giresun İl Afet Müdahale Planı (GAMP)'nın hazırlanmasından ve hazırlatılmasından sorumlu koordinatör birim İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş ile tüm kurum ve kuruluşların en üst düzey yöneticisi ve planın hazırlanmasında görev alacak personeller katıldı.

 

Bu haber 2033 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi