GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HASTANENİN TEMELİ ATILDI

Dursun ONUR

22 Mart 2015, 08:42

Dursun ONUR


Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda başlayan temel atma töreninde ilk konuşmayı İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal yaptı.

Vali Hasan Karahan da yaptığı konuşmada, Giresun’daki sağlık tesislerinin sürekli yenilendiğini, tıbbi cihazların da günün şartlarına göre sürekli yenilendiğini belirtti.

Son konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli de; devletin en temel görevinin başında vatandaşlarına en kaliteli sağlık hizmeti sunmak olduğunu belirtti.

SAĞLIK HİZMETLERİNDE BAŞARILARIMIZ ORTADA

“Hükümetimiz döneminde sağlık hizmetlerini en iyi şekilde vatandaşlarımıza verilmektedir” diyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Geçmişte ilimizdeki sağlık kuruluşları, başka illere, üniversite hastanelerine sevk görevi yapan bir kurum görünümündeydi. Şimdi ilimizdeki hastanelerde en iyi sağlık hizmeti sunulmaktadır. Biz hükümet olarak, özellikle sağlık alanındaki hizmet kalitesini her geçen gün artırmak gayreti içindeyiz. İnsan onuruna yakışır şekilde sağlık hizmetlerinin verilmesini sağlamaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz 2014 yılında yurt dışından 500 bin kişi ülkemize sağlık hizmeti almaya geldi. Buda açıkça sağlık alanındaki başarımızı ortaya koymaktadır” dedi.

Eskiden Milletvekillerinin Ankara’daki görevinin seçim bölgelerinden gelen hastalara hastane bulmak olduğunu da dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, şimdi böyle bir durumun söz konusu olmadığını, ilimizdeki sağlık hizmetlerinin en üst seviyede verildiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Vali Hasan Karahan, Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı birlikte butona basarak Giresun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin temeline ilk harç döküldü.
 
Giresun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi temel atma törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin  eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan’ın sayın eşi Şule Meral Karahan, Milletvekilleri  Mehmet Geldi,  Adem Tatlı, Diyarbakır Milletvekili Oya Erontat, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Cahit Karatepe, Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, bazı kaymakamlar, belediye başkanları, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Hasan Hüseyin Arslantürk, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Hakan Poyraz, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akar, bazı daire müdürleri,  sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
             

Bu haber 2734 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi