GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

KİM BU EL FRENLERİ BAŞKAN?

Dursun ONUR

29 Temmuz 2015, 01:15

Dursun ONUR


Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantıda, çalışmaları dile getirilerek, projeler için izlenecek yol tartışıldı.

Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu,“Doğası korunan, kültürü yaşayan Giresun” sloganını benimsediklerini kaydederek, 'Basın ve halktan kopuk olan kent konseyi vardı. Aktif olarak basınla ve halkla iletişim kurmaya başladık. Hazırladığımız dosyamızda yapılması gereken çalışmalara dikkat çektik. Biz özellikle dikkatten kaçan projelere yer verdik' dedi.

BİRİLERİ GİRESUN'UN ÖNÜNDE EL FRENİ İDDİASI

Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin, doğalgaz, hava kirliliği, şehir içi trafik konularındaki görüş ve önerlerini dinleyen Belediye Başkanı Kerim Aksu, belediye projelerinin birileri tarafından engellenmeye çalışıldığını, birilerinin Giresun’un önünde el freni olduğunu ifade etti.

BELEDİYE YOK SAYILIYOR

Başkan Aksu, 'Bu anlayışın konut yapmayı, bina yapmayı en büyük hizmet gördüğünü belirterek; “Seka arazisine temeli atılan TOKİ konutlarının ruhsatı yok. Verdiğimiz süre doldu. Bugün mühürlenecek. Mevzuata göre Şehircilik İl Müdürlüğü ruhsat verebilir. Ancak, ne oradan, ne de belediyemizden ruhsat talebi yok. Belediyemiz yok sayılmaktadır. Belediyenin haberi olmadan 550 konut yapmaya kalkıyorlar. Kanalizasyonunu, suyunu biz halledeceğiz. Ben yapıldığını bilmediğim konutlara nasıl hizmet planlayacağım.  Hacı Hüseyin dolgu alanında inşaat devam ediyor. Ruhsatları yok. Bu alan Türkiye’de belediye sınırları içinde İl Özel İdaresi'ne verilen tek topraktır. Burası içinde süre verdik, ruhsat almalarını istedik” diye konuştu.

Bu haber 2092 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi