GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

'FUAT AVNİ' GİRESUN' DA MI?

Dursun ONUR

06 Mayıs 2015, 23:59

Dursun ONUR


Kim veya kimler olduğu karanlık olan Twitter fenomeni Fuat Avni Giresun'da mı?
Malum...
Sosyal medyada “Fuat Avni” diye bir hesap var...

Devletin içinden yaaln yanlış yansıttıklarına bakılırsa, ona “Fuat Ayna” da diyebilirsiniz!..
Zaman zaman hesabının kapatıldığı ileri sürülüyor ama o, benzer hesaplardan hem güya  deşifreye, hem de şaşırtıcı ihbarlara devam ediyor!..

Türkiye’de güçlenen ve toplumunun zeka düzeyini de yansıtan Twitter’da “Fuat Avni” adıyla yapılan paylaşımlar, yalnızca hükümetle cemaat arasındaki savaşa “ayna” tutmuyor...

“Fuat Avni” fenomeni, bu kadar net bilgi yansıttığına göre, Fethullahçıların devlet içinde halen güçlü olduğunu da deşifre ediyor!..

HÜKÜMETİN BİLGİSİ DAHİLİNDE DEĞİL

Hal böyle olunca “Fuat Avni” ile ilgili kuşkular da devam ediyor... Sosyal medyadaki kimi yorumlara göre, bu hesap “bizzat hükümetin bilgisi dahilinde, cemaate ters vuruş yapıyor!..” Ancak Erdoğan’a yönelik “tiran” gibi aşağılayıcı terimler bu iddiayı zayıflatıyor.

CEMAATİN GİZLİ HÜCRESİ Mİ?

Kimi iddialara göre de “Fuat Avni” aslında “özel bir sanal savaş ekibinin adı!..” Genel kanı, “devletin en mahrem kurumlarında” halen keşfedilmemiş bir cemaat yapısı var ve onlar “gizli bir hücre” gibi faaliyet gösteriyor...

GİRESUN'DA DA İNCELEMEYE ALINDI

Özetle...

Türkiye genelinde büyük Ulusal Yargı Ağı’na (UYAP) soruşturması başlatan savcılık, 81 ilde Adli ve İdari Yargı’ya bakmakla görevli UYAP personelini mercek altına aldı.

Soruşturma, arama-gözaltı, elkoyma, bilgilerin UYAP girilmesinden hemen sonra sosyal medyadan paylaşıldığı belirlendi.

GİRESUN'DA DA UYAP GÖREVLİLERİ HAKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Soruşturmayı bu yönde derinleştiren Cumhuriyet Savcılığı, dosyalara ulaşma yetkisi bulunan aralarında Giresun'un da olduğu 81 ildeki UYAP görevlileri hakkında soruşturma başlattı.

Bu çerçevede, Giresun  dahil görevlilerin operasyonlar öncesi sisteme giriş-çıkış log kayıtları incelemeye alındı. UYAP’ta yapılacak incelemelerde hangi görevlilerin operasyonlardan önce sisteme giriş çıkış yaptığı belirlenmeye çalışılıyor.


Bu haber 2381 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi