GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BAŞKAN TATLI, CHP’Yİ TOPA TUTTU

Dursun ONUR

12 Eylül 2019, 19:35

Dursun ONUR


AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, 2002 yılından beri her zaman fındık ve fındık üreticisinin yanında yer almış ve yer almaya da devam edecek olan AK Parti iktidarını fındık baronlarıyla bir kefeye koymanın tam anlamıyla acziyet olduğunu savundu.

İl Başkanı Tatlı yaptığı yazılı açıklamada, CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge’nin ‘iktidar fındıktaki tekelleşmeye ve kartele açıkça destek veriyor’ yönündeki açıklamasına sert cevap verdi.

CAHİLCE TALİHSİZ AÇIKLAMA

CHP İl Başkanı Bilge’nin yaptığı açıklamanın talihsiz ve cehalet dolu bir açıklama olduğunu belirten Tatlı, Bilge’yi sırf muhalefet olsun diye açıklamalar yapmak yerine, geriye dönük olarak incelendiğinde fındık üreticisine en fazla desteğin AK Parti iktidarı olduğunu ve verilen desteğe ve yapılan bu hizmetlere de saygı duyması gerektiğini söyledi.

HİÇ KİMSE GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞMASIN

Fındık üreticisi fiyat anlamında bu yıl tarihi bir sezon yaşadığını söyleyen Tatlı, ‘Bugüne kadar hiçbir zaman fındık üreticinin yüzünü güldürmeyen, hep yıkım siyaseti yapanlar, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu kilogramda 17 lira fındık taban fiyatını ve ayrıca dönüm başı destekleme paralarına hiç kimse gölge düşürmeye çalışmasın’ dedi.

CHP ZİHNİYETİNİN YAPTIĞI TEK ŞEY; ÇAMUR ATMAK

AK Parti iktidarının tekelci ve üreticinin emeğini sömürmeye çalışanlarla asla ve asla yan yana gelmesinin söz konusu dahi olmayacağını vurgulayan Tatlı ‘Acziyet içerisinde ortaya atılan bu iddia eğer doğru olsaydı, bugün ne Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alımıyla görevlendirildi nede fındık taban fiyatı 17 lira açıklanırdı. Aslında bu iddiaları ortaya atanlar tekelcilerin değirmenine su taşımakta ve onların sözcülüğünü yapmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti iktidarı her zaman fındık ve fındık üreticisinin yanında olmuş ve olmaya da devam edecektir. CHP zihniyetinin bu zamana kadar yaptığı tek bir şey vardır; o da çamur at izi kalsın politikası, Bu denli yalanlara bu zamana kadar biz zaten inanmadık, fındık üreticimizde inanmıyor’ ifadelerini kullandı.

Bu haber 2180 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi