GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HANIMAĞA NEYE NİÇİN ÜZÜLDÜ?

Dursun ONUR

16 Ocak 2015, 07:36

Dursun ONUR

İl Genel Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve AK Parti Görele İl Genel Meclisi üyesi hanımağa lakaplı partinin sevilen ismi Şengül Şahin, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre çocuk anne sayısı en fazla düşen illere göre Giresun’un 42. sırada yer aldığını hatırlatarak bu verilerin üzücü olduğunu söyledi.

TUİK’ten yapılan son beş yıllık çocuk anne istatistik verilerini değerlendiren İl Genel Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Şengül Şahin, alınması gereken önlemler konusunda meclis araştırması önereceğini belirtti.

Şahin yaptığı açıklamada “TUİK verilerine göre çocuk anne sayısı en fazla düşen illere göre Giresun 36,4 oranıyla 42. sırada yer almaktadır. 81 il içerisinde 42. sırada yer almak azımsanacak bir sıralama değildir. Bu verilere göre ilimizde ciddi anlamda bir çalışma ve kampanyalar başlatmalıyız. Çocuk gelinler ya da çocuk anneler asla olmamalıdır. Biz ilimizde bu rakamı sıfıra indirmeliyiz. Hedefimiz bu olmalıdır. Bu doğrultuda Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı olarak İl Genel Meclisi’nde alınması gereken önlemler ve araştırılması konusunda önerge vereceğim” dedi.

Bu haber 2029 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi