GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

VALİ KÖYLERDE

Dursun ONUR

12 Ocak 2015, 07:27

Dursun ONUR

İlimizde geçen hafta başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolları İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin başarılı ve koordineli çalışmalarıyla teker teker açılıyor.

Vali Hasan Karahan, il merkezine bağlı köylerde İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde izleyerek, hafta sonunu vatandaşların sorunlarını dinleyerek geçirdi.

Vali Karahan, ilk olarak il merkezinde bulunan Ülper Asfalt ve Konkasör Şantiyes'ini ziyaret ederek, karla mücadele hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ardından; Merkez Lapa, Ergence, Kemaliye ve Camili Erimez grup yolunda İl Özel İdaresince yapılan karla mücadele ekip çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Karahan, gittiği köylerde halkının sıkıntılarını dinleyerek sohbetlerde bulundu. Ayrıca bu köylerde yaşayan, yaşlı vatandaşların evlerini de ziyaret eden Vali Karahan, bir ihtiyaçları olup, olmadığını sorarak sıkıntılarını dinledi.

Vatandaşlar, Vali Karahan’a kar nedeniyle kapanan yolların kısa sürede açılarak mağduriyetlerinin giderildiği söylenerek memnuniyetleri dile getirilirken, yapılan şikayetlerin başında en büyük sorun olarak sık sık yaşanan elektrik kesintileri olduğunu söylendi.

Vali Karahan’da olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için il genelinde 63 ekibin sürekli karla mücadele çalışması yaparak yolların ulaşıma açılmasına çalışıldığını, bugün itibariyle il genelinde İl Özel İdaresi yol ağında bulunan 550 köy yolundan 374 tanesinin ulaşıma açıldığını 176 köy yolunda ise karla mücadelenin devam ettiğini, il genelinde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili aksaklıkların giderilmesi için de ildeki yetkili mercilere bu sorunların biran önce giderilmesi için gerekli talimatın verileceğini söyledi.

Vali Karahan’ın inceleme ve ziyaretleri sırasında; İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barbaros Demirkaya ve  Ülper Asfalt ve Konkasör Şantiyesi Şefi Ahmet Okay da hazır bulundu.

Bu haber 1611 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi