GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

GİRESUN'DA TANKER BANK VURGUNU

Dursun ONUR

04 Ocak 2019, 23:27

Dursun ONUR

Çiftlik Bank'tan sonra benzer yöntemleri kullanan saadet zincirinin son halkasına Giresun da dahil oldu. Yağlıdere kaynaklı ikinci 'Çiftlik Bank' vakasında 'Tanker Bank'ın Giresunlular'ı 70 milyon lira dolandırdığı iddia edildi.

KURYE İLE PARA GÖNDERDİ

Küçük Amerika olarak bilinen Giresun'un Yağlıdere ilçesinde başlayan ikinci 'Çiftlik Bank' vakası 'Tanker Bank' olayının mağdurlarından H.E, Tanker İşletmeciliği adı altında para toplayan Mustafa Ç'nin, para yatıranların güvenini kazanmak için her ay kuryeyle para gönderdiğini söyledi.

H.E, güvendiği arkadaşlarının tavsiyesiyle, bankadan çektiği krediyle birlikte 175 bin TL para yatırdı. 6 ay boyunca daha önce anlaştıkları 8 bin lirayı alan H.E, son ay parasını alamayınca diğer hisse sahipleriyle iletişime geçip onların da parasını alamadığını öğrendi ve Mustafa Ç'yi aradı.

GİRESUNLU 70 MiLYON LİRA DOLANDIRILDI

Dolandırıcıya telefondan ulaşamayan H.E, Mustafa Ç'nin sosyal medya hesaplarını da dondurduğunu fark etti. H.E şimdi diğer mağdurlarla birlikte dava açmaya hazırlanıyor. H.E; Mustafa Ç'nin yatırılan paralarla tanker aldığını ve işlettiğini sandıklarını belirtirken, sadece Giresun'un iki ilçesinden altmışa yakın kişinin bu yöntemle dolandırıldığını söyledi. Mağdur H.E, dolandırılan paranın toplam 70 milyon TL olduğunu belirtti.

ABD'DEN GELDİ; İSTANBUL'DA İŞE BAŞLADI, İRAN'A KAÇTI

Mustafa Ç.'nin ABD'den geldikten sonra İstanbul'da bu işe başladığını söyleyen H.E, dolandırıcının güvenlerini kazanmak için 'Sen önce Allah'a sonra bana güven' dediğini ifade etti. Mağdur H.E, Mustafa Ç'nin Iğdır üzerinden İran'a kaçtığını öğrendiklerini ileri sürdü.

BÜYÜK VURGUN İDDİASI

Mustafa Ç'yi dava edeceklerini fakat avukatlık masraflarının yüksek olduğunu söyleyen H.E. 'Mustafa Ç'yi dava edeceğiz fakat avukatlar da dava için çok yüksek miktarlarda ücretler istiyor. Biz zaten güç duruma düştük. Ben şu an kredimi ödemekle uğraşıyorum. Dükkanımı kapatma seviyesine geldim. Benim şahıstan alacağım 175 bin liram var ama benim gibi yaklaşık 60 kişi sadece Giresun da var. Bunların yaklaşık 15'i ABD'de yaşıyor ve 200 bin dolar gibi para yatıranlar var. Şu an bizler çok zor durumdayız. İnşallah diğer mağdurlar ile bir araya gelerek paramızı kurtarmak adına mücadele vereceğiz' dedi


Kaynak: Web Tekno- Haber: Hasan Avcıoğlu.

Bu haber 2860 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi