GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

YANDAŞ YAZARDAN AKP’YE FINDIK SALVOSU

Dursun ONUR

03 Eylül 2016, 21:58

Dursun ONUR


AKP’ye yakınlığı su görürmeyen ve partinin amiral gemisi olarak bilinen Sabah gazetesi'nin yazarı Şeref Oğuz, hükümetin fındık politikasını eleştirdi.

‘Fındığın aktörleri’ başlıklı yazısında Şeref Oğuz,özetle şunları kaleme aldı.

‘Benim bu 'malumu ilam' söylemlerine itirazım var: Madem neyi nasıl yapacağımızı öğrendik, neden hâlâ lafla peynir gemisi yürütme gayretindeyiz? Bir önceki sene fındıktan ülkemize toplamda 2.5 milyar $ girdi diye sevindik ama yalnızca bizden aldığı fındıkla 13 milyar euro ciro yapan bir firma var’ diyen Oğuz, şunları söyledi:

‘....Sözüm odur ki fındığı bizde borsası başkasındaki yapıyı dönüştürmek bu kadar mı zor? Hâlâ 'yapmalıyız, etmeliyiz' ifadeleriyle 'sorunu kendi sorumluluk alanı dışına öteleyen' fındık aktörleriyle nasıl olacak?

Üreticinin tek derdi fiyat, tüccarın tek derdi kârı, birliklerin tek derdi ürün üzerinden siyaset üretmek olunca, Türk fındığı onun bunun cirosuna çerez olur, kalır...

YERİMİZ Mİ DAR? FINDIK ÜZERİNDEN GARİBAN EDEBİYATI YAPMAYIN

Anlamadığım şu: 

Bu cennet vatanı canımız pahasına koruyabiliyorsak, canım fındığın kârını neden başkası yiyor ve bize işin hamallığı kalıyor?

Yerimiz mi dar? Yenimiz mi dar? Kafamız mı basmıyor ya da en tehlikeli soru; niyetimiz mi yok?  Fındığın aktörleri, lütfen şu fındık üzerinden ‘gariban edebiyatı’  üretmeyi bırakın.Çaresizseniz, çare; sizsiniz...

Fındık kabuğunda fırtınalar koparıp ucuz siyaset yapmaya son verin.

Söylemeyin yapın artık...’

Kaynak; Sabah gazetesi

Tarih: 2 Eylül 2016 Cuma

 

Bu haber 2167 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi