GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

KİMLERE MEKTUP GÖNDERDİ?

Dursun ONUR

13 Temmuz 2015, 19:18

Dursun ONUR


Giresun'un başarılı  İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi gurbetteki Giresunlu hemşerilerimize mektup gönderdi.

Bayram nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çeken Öztürk, çeşitli uyarılarda bulundu.

İşte o mektup:

'Değerli hemşerilerim,

Unutulmamalıdır ki her yıl ülkemizde meydana gelen trafik kazalarında yaklaşık olarak 4.000 civarında vatandaşımız hayatını kaybetmekte 250.000 civarında vatandaşımız yaralanmakta bunların bir kısmı da engelli kalmaktadır. Meydana gelen bu kazalar bayram ve tatil dönemlerinde artış göstermektedir.

Ülkemizde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde kazaların büyük çoğunluğunun insan faktöründen kaynaklandığı, özellikle Bayram ve tatil günlerinde uzun yolculuk esnasında meydana gelmektedir.

Kazaların oluş sebeplerine bakıldığında ise sürücülerin, uykusuz, yorgun, dalgın ve bir an önce gidecekleri yere ulaşma arzusu ile aşırı hız yapmalarından kaynaklandığı anlaşılmaktadır.

Yaklaşan Ramazan Bayramı ve bölgemizdeki tarımsal hasat dönemi dolayısı ile Karayollarında ki trafik yoğunluğunun daha da artacağı öngörülmektedir. Uzun süreli yolculuklarda saatlerce aynı pozisyonda oturmak kan dolaşımını yavaşlatacağından, sürücülerde yorgunluk hissi oluşmakta bu durum da sürüş performansını olumsuz yönde etkilemektedir.

Sevgili hemşerilerim;

Meydana gelebilecek kazaların önlenmesi ve Bayram sevincini acıya çevirmemek için Memleketinize veya tatil için tatil bölgelerine gitmek üzere uzun yola çıkmadan önce aşağıda belirtilen önerileri dikkate almanız güvenli seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Uzun yola çıkmadan önce iyi dinleniniz, mümkünse çift şoför ile yola çıkınız, aracınızın bakımını yaptırınız,  emniyet kemerinizi takınız,  araç kullanırken takip mesafesine, şehir içlerinden geçerken hız limitlerine, Karayolunda Trafik işaretlerine uyunuz ve performans azaltıcı ilaçlar kullanmayınız.

Uzun yol seyahatiniz boyunca her 160 km de veya 2 saatte bir 15 dakika mola vermeniz, güvenli bir sürüş performansı sağlayacağından bu molaları araç dışında geçirerek aracınızı havalandırmanız daha güvenli şekilde seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Değerli Giresunlu hemşerilerim; uzun süre gurbette bulunduğunuz ve çok sevdiğiniz memleketiniz olan Giresun’a ve özlediğiniz yakınlarınıza kavuşmak için sabırsızlandığınızı biliyorum. Seyahatiniz esnasında bu hasretin acıya dönüşmeden bayram sevinci içerisinde geçmesi için;

Giresun Emniyet Müdürlüğü olarak daha güvenli seyahat edebilmeniz amacıyla ilimiz sınırların da ki Karayollarında mola projesi uygulanmaktadır. Ramazan Bayramı öncesi ve bayram süresince de devam ettireceğimiz  “YORULUNCA DİNLENİN TRAFİKDE GÜVENLİ SEYREDİN” Projesi kapsamında sizleri 15 dakika çay ve dinlenme mola alanlarına bekliyoruz.

Ramazan Bayramınızı tebrik eder, kazasız seyahatler dilerim.   Saygılarımla...'     

Bu haber 2100 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi