GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

PKK'NIN GİRESUN EYLEM PLANI MI VAR?

Dursun ONUR

30 Aralık 2015, 03:14

Dursun ONUR


Doğu ve Güneydoğu'da iyice köşeye sıkışan ve bitme noktasına gelen terör örgütü PKK’ın meskûn mahal ve kırsalda pozizyon alacağı savunuluyor.

Doğu’daki eylemlerini ülkenin geneline taşıyarak çatışmaların ateşini yükseltmek isteyen terör örgütünün Karadeniz planları da gündeme geldi.

Özel Harekât Polisi, Jandarma Özel Harekât ekipleri ile askerlerin de desteğiyle Doğu’da sıkışan bölücü terör örgütünün, çatışmaları geniş alanlara yaymak, operasyonları sekteye uğratarak psikolojik üstünlük sağlamak için dağ kadrosunda gelen talimatlar doğrultusunda yeni senaryolar peşinde koştuğu söyleniyor.

Kuşkusuz istihbarat birimleri bilir.

Bu bir öngörüdür.

Elbette teyide muhtaçtır.

E duyumdur.

İster sepete atın ister çöpe.

Ne kadar gerçekçi bilmiyoruz ama yazalım.

Gazetemizin edindiği istihbari bilgilere göre Doğu ve Güneydoğu illerinde kapana sıkışan alçak PKK’nın iç savaş mantığıyla Karadeniz Bölgesi’nde uyuyan hücrelerini harekete geçireceği ifade ediliyor.

DHKP-C  VE ML TİKKO’YA DİKKAT!

Bu manada PKK’nın ortak hareket ettiği bilinen Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi ( kısaca DHKP-C) ve bilindik adıyla MLKP Marksist Leninist Komünist Partisi ve ML TİKKO elamanlarına Giresun kırsalı dahil bölgede eylem talimatı verdiği söyleniyor.

Ne kadar gerçekçi bize karanlık fakat Emniyet raporlarına da yansıdığı ileri sürülen bilgilere göre PKK kontrollü örgütlerin bölgede etkili olmaya çalıştığı bu manada özelilikle Giresun’da terör örgütü MLKP destekli DHKP-C ve TİKKO'nun eylem yapabileceği’ne işaret ediliyor.

Bu haber 2850 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi