GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BU KİTAP OKUNMALI

Dursun ONUR

06 Nisan 2016, 18:57

Dursun ONUR


2015 yılı çalışmaları kapsamında hazırlanan Giresun ilinin tarihine, kültürüne, ekonomik yapısına ait veriler içeren “Geçmişten Günümüze Giresun” adlı eser ve DOKA ile işbirliği yapılarak hazırlanan “Giresun Evleri” adlı kitabın tanıtımı Giresun Valiliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Murşit Gürel, İl Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın ve çok sayıda üst düzey bürokrat; ayrıca İl Genel Meclisi Üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda söz konusu kitapların içeriği hakkında ayrıntılı bilgi sunuldu.

İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Fatsa, son iki yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Geçmişten Günümüze Giresun” adlı kitap hakkında konuşan Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ünsal Bekdemir, iki yılı aşkın süre boyunca yapılan çalışma neticesinde Giresun ilini bütün yönleriyle ele alarak incelediklerini, akademik kurallara uygun olarak yapılan bu çalışmanın Giresun iline kültürel anlamda önemli bir katkı sağladığını ifade etti.

 Konuyla ilgili olarak, İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Murşit Gürel de özellikle Giresun merkez bulunan tarihi tescili evlerin, onarılarak kullanışlı hakle getirilmesi için büyük çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Vali Hasan Karahan da yaptığı konuşmada; Giresun’un giderek hatırlanmaya başlanan bir tarih hazinesi olduğunu belirtti.

 

 

Bu haber 1715 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi