GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HERŞEY HAYVANLAR İÇİN

Dursun ONUR

16 Mart 2015, 10:03

Dursun ONUR

Hayvan Hakları ile ilgili temaslarda bulunmak ve Giresun Üniversitesi’nde sunum yapmak üzere ilimize gelen HAYKON temsilcisi Timur Ugan, G.Ü.Tıp Fak. Dekanı Bengü Başer, G.Ü. Öğretim Görevlisi Şahin Direkel, Üniversiteler Hayvan Hakları Birliği Temsilcisi Serhat Güzel Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, belediye bünyesinde hayvan barınağı kurduklarını, neredeyse Karadeniz’in bir çok ilinden yaralı hayvanların Giresun’a geldiğini ifade etti.

HAYKON Kurucu Kurul Üyesi Ugan, hayvan hakları savunucusu Ege, Marmara ve Anadolu Federasyonlarının bulunduğunu, Türkiye genelinde örgütlenmek için konfederasyon çatısı altında toplanacaklarını belirtti.

HAYKON Temsilcisi Timur Ugan ve beraberindekiler Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı’nı gezerek, çalışmaları yerinde gördüler. Veteriner İşleri Müdürü Gürcan Oksal, 3 veteriner hekimin görev yaptığını, 5 yılda 3 bin dolayında sokak hayvanını kısırlaştırılarak doğaya bırakıldığını söyledi.

Bu haber 1816 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi