GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TOPAL OSMAN AĞA BİR KAHRAMANDIR

Dursun ONUR

08 Şubat 2017, 21:27

Dursun ONUR


Halkın vergileriyle yayın yapan devlet televizyonu TRT Belgesel’de ‘Onlar’ belgeselinde Milli Mücadele Kahramanı Gazi Topla Osman Ağa’ya yönelik “Cahil” ve “Tuzakçı” ifadelerine yönelik tepkiler sürüyor.

Giresun Ülkü Ocakları tarafından Bulancak Durağı mevkiinde bulunan Gazi Topal Osman Ağa anıtında Giresun Ülkü Ocağı tarafından basın açıklaması yapıldı.

Ülkü Ocağı Giresun İl Başkanı Hakan Gülenç, yaptığı basın açıklamasında, “Milli Kahramanımız Gazi Yarbay Osman Ağa’ya zaman zaman saldırılar yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesinin de maalesef devletimizin kanalı olan TRT belgeselde yaşanması bizleri ve Giresunluları derinden yaralamıştır” dedi.

TOPAL OSMAN AĞA BİR KAHRAMANDIR

“Türk kurtuluş savaşının önemli kahramanlarından 42. ve 47. Gönüllü alaylarının kurucusu Giresunlu Gazi Yarbay Topal Osman Ağa’yı Türk Milletinin gözünde kimse değersizleştirmeye çalışamaz” diyen Gülenç,” Osman Ağa Giresun’da 1918 yılından belediye başkanlığı yapmış. 1. Dünya Savaşında Osmanlı Devleti yenilince imzalan Mondros Ateşkes antlaşmasından sonra Doğu Karadeniz’de Pontus Rum Devleti kurmak isteyen Rum çeteleri ile savaşmıştır. Bu bölgede Rum çetelerini etkisiz hale getirmiştir.  Kurtuluş savaşı ateşi Anadolu’a yandığında Giresun’dan 42. ve 47. Gönüllü alayları kurularak Gazi Yarbay Topal Osman Ağa önderliğinde savaşa katılmıştır. Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan ve Gazi Osman Ağa komutasındaki gönüllü alaylarımız isyanların bastırılmasında ve düşmanın Sakarya savaşında mağlup edilmesinde, Başkomutanlık Meydan Muharebesinin kazanılmasında, düşmanın İzmir’e sürülerek denize dökülmesinde büyük kahramanlık göstermişlerdir”  ifadelerini kullandı.

GİRESUN VE TRABZON BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMEK İSTENİYOR

Osman Ağa’ya zamam zaman saldırıların olduğunu ifade eden Gülenç, sözlerine şöyle devam etti:

“Milli Kahramanımız Gazi Yarbay Osman Ağa’ya zaman zaman saldırılar yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesinin de maalesef devletimizin kanalı olan TRT belgeselde yaşanması bizleri ve Giresunluları derinden yaralamıştır. TRT Belgesel kanalında yayınlanan Ali Şükrü Bey belgeselinde Milli Kahramanımız Gazi Yarbay Osman Ağa’dan cahil,  suikastçı katil olarak bahsedilmiştir. Bu söylemleri ve bu söylemleri yapan kişileri, yayınlayan TRT Belgesel kanalını kınıyor ve protesto ediyoruz. Türk Milletinin vergileri ile kurulan ve varlığını devam ettiren TRT nin Milli Kahramanımıza yönelik küçük düşürücü ifadelerin kullanılmasını kabul edemiyoruz. Türkiye’nin ve Türk Milletinin en çok birlik ve beraberliğe muhtaç olduğu bu dönemde milli hassasiyetlerin en güçlü olduğu, terör örgütlerinin hedefi olan Doğu Karadeniz bölgesinin kurtuluş savaşını birlikte veren Giresun ve Trabzon birbirine mi düşürülmek isteniyor. Bizlerin bu tür provokasyonlara gelmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Buradan Başbaşkan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli başta olmak üzere ilimizin tüm siyasi partilerini, sivil toplum örgütlerini, Giresun Dernekler Federasyonu ve Giresun dışındaki tüm Giresun derneklerini olayı kınamaya ve Milli Kahramanımız Gazi Yarbay Osman Ağa’mıza sahip çıkmaya davet ediyorum.”

 

 

--

Bu haber 2352 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi