GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

FETÖ İDDİANAMESİNE GİRESUNLU DAMGASI

Dursun ONUR

24 Kasım 2016, 21:08

Dursun ONUR


FETÖ için ilk ‘Haşhaşi' benzetmesi yapan Giresunlu hemşehrimiz Adana Çukurova Üniversitesi Öğretim üyesi ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün tasviri iddianamede yer aldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, ‘dünyada eşi benzeri olmayan bir örgüt' olarak nitelendirilen FETÖ'nün ‘Haşhaşi’ örgütlenmesine benzerliği vurgulandı.

İddianamede, FETÖ'nün, devlet yapılanmasına paralel bir yapılanmaya gittiği, her kurum içine sızdığı ve bu kurumlardan sorumlu gizli bir yapılanma oluşturduğu belirtildi.

ÖZTÜRK’TEN FETÖ 'HAŞHAŞİ' BENZETMESİ

Giresunlu hemşehrimiz Adana Çukurova Üniversitesi Öğretim üyesi ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün ilk defa dile getirdiği FETÖ'nün ‘Haşhaşi’ benzerliği iddianamede yer aldı.

Hasan Sabbah tarafından 1090 yılında kurulan ‘Haşhaşi'’örgütlenmesinin, dönemin Sünni, siyasi ve dini çevrelerini düşman görüp özellikle Abbasi halifeliği ve onun koruyucusu Büyük Selçuklu Devleti'nin esas düşmanı olduğu belirtilen iddianamede, bu tarikatın en önemli özelliğinin ileride suikast düzenlemeyi düşündüğü siyaset adamları ve Sünni alimlerin yanına yıllarca kendini gizleyen adamlar yerleştirip günü geldiğinde suikast gerçekleştirmek olduğu aktarıldı.

Bu haber 2908 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi