GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

PROF. SALBACAK DEKANLIĞI BIRAKIYOR

PROF. SALBACAK DEKANLIĞI BIRAKIYOR

Tarih 09 Ekim 2019, 20:26 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL SICAK HABER- Gazetemiz diyorsa bir yere not edin.
Yarın lazım olabilir.
Duyum değil, kesin bilgidir.
İstihbari özel haberlerinde kolay kolay yanılmayan...
TIME demişti, dersiniz.
Evet.
Biline...
Giresun Üniversitesi (GRÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Salbacak’ın görevinden affını istediği öğrenildi.
Peki yerine kim atanacak, biliyor musunuz?
Giresunlu bırakıyor, Trabzonlu mu geliyor?
Buyrun okuyun....


Giresun Üniversitesi (GRÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Salbacak’ın görevinden affını istediği öğrenildi.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü'ne 26 Temmuz 2019 tarihinde asaleten atanan Prof. Dr. Yılmaz Can’ın kısa süren rektör vekilliği döneminde 20 Haziran 2019'da ilk olarak rektör danışmanlığına getirdiği Tıp Fakültesi akademisyenlerinden hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Salbacak’ın halen vekaleten görev yaptığı Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’ndan ayrılmak istediği bilgisine ulaşıldı.

GİRESUNLU HOCA DEKANLIĞI BIRAKIYOR

Bir yıl önce Giresun Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun'un teklifiyle Spor Bilimleri Fakültesi’ne Dekan Vekili olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Salbacak’ın işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek görevini bırakmak istediği savunuldu.

Bu arada, dekanlıktan ayrılacağı kesin olan Prof. Dr. Ahmet Salbacak’ın yerine ise üniversite yönetiminin söz konusu fakülteye asaleten veya vekaleten atama yapılması için YÖK’e üç ismi sunmaya hazırlandığı belirtildi.

YENİ DEKAN TRABZONLU PROF. ERTUĞRAL MI ?

Öte yandan, gazetemize üniversite çevrelerinden yansıyan derin kulis bilgilerine göre, Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Salbacak’tan boşalacak olan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’na ise üç isimden biri olan ve özellikle tercihen büyük ihtimalle Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Başkanı ve üniversitenin voleybol antrenörü Trabzonlu Prof. Dr. Birol Ertuğral'ın atanacağı öne sürülüyor.

Bu haber 1111 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

GİRESUNLU BIRAKTI, TRABZONLU ATANDI

GİRESUNLU BIRAKTI, TRABZONLU ATANDI TIME ÖZEL HABER- Evet yine ne demişsek o oldu. Giresun Üniversitesi (GRÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekilliği...

NE DEDİYSEK O. MÜDÜR TOZLU MAKAMA OTURDU

NE DEDİYSEK O. MÜDÜR TOZLU MAKAMA OTURDU TIME ÖZEL HABER- Gazetemiz yine yanılmadı/ yanıltmadı. Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı iken 2014 yılında...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi